Eesti uudised

745 vägistamist, kõigest 162 karistatut. Kuhu kaovad kuriteod?

Eesti Ekspress, 1. august 2018, 07:24

31 KOMMENTAARI

u
Udo Türilt./ 3. august 2018, 05:55
Oh poisid, plikad tore on see elu, kui su kõrval seltsimees ja semu...
N
,,a,,/ 3. august 2018, 05:43
Nimetagem seda PRUTAALSEKS POPULISMIKS!
l
loogiline/ 3. august 2018, 02:43
kirjutame uuesti , sest moder. on feminist - meile on saabunud v a n t armastus, kus naised saavad ilma isata lapsi ja pooled juba Eestis, edasi tahab se tegija, siis uus tegija ja kolmas, neljas, kellelt b a b a tahab saada raha , hiljem on olnud vägisi. Kuigi hapukurk ja peet, viin ja rokk ja k e p aga kui kuivaks kisub, siis kaevatakse et v ä g i ja kui avaldust ei tule , uus sobiv ring on käimas, siis jääbki ära. Praegu käib programmi raha eurost tuulutamine, selline v ä g i valla avastamise aasta on. Ada , kas meedia ka meeste v ä g i sta mi se le aega pühendab ? miks on ainult naised kannatajad?
l
loogiline/ 3. august 2018, 02:36
vandi armastus- hapukurk, valget viina või peeti; siis vastu lõugu ja taha t õ mma tud ning siis 112 ja pärast avaldust ei tule, sest uus ring on peal. Huvitav on see, et Eestis saadakse pooled lapsed isata:) , st. meheta ?Naised ei tea kelelga- pärast saavad tegija käest ja uue panija käest vastu l õ u g u ja kolmanda käest taha , sest raha on ju vaja. Saidid ju aina reklaami täis - alates 20.- kuni 300.- , kord. See vägistamise jama on praegu euro programmi raha läbitöötamiseks perevägivalla nimetuse all , ohvrid jne. Huvitav , millal meedia kirjutab - mitu meest on kannatajad olnud naiste vägivallast ? Seda julgust pole ?
a
Absurdne/ 2. august 2018, 11:19
Vägistamise ohvril tuleb pöörduda viivitamatult politseisse, et oleks võimalikult hästi tõestatav ning kurjategija saaks oma karistuse. Mida kauem ohver ootab seda raskem on tõestada kuritegu. Häbi ei peaks tundma endavastase kuriteo teatamise pärast aga häbiväärne on sellest teatamata jätmine, kuna kuritegu jääb karistmata ja ei ole ka välistatud, et kurjategija kordab oma tegu.
n
no / 1. august 2018, 23:55
Kui mõlemad sugupooled joobes siis ei saagi tulla krimi värki ja seda nimetatakse vägistamiseks? Algul tahtsid aga järgmine päev ei?
m
miks/ 1. august 2018, 15:01
Kogu see protseduur on vägistatu jaoks ääretult alandav. Pead korduvalt selgitama, kuidas sinu väga privaatseid kehaosi vastu sinu tahtmist puudutati. Me ei räägi ju naiste- või meestearsti juures teostatud protseduuridest üksikasjalikult - pole omane isegi selles kontekstis oma kehaosasid detailselt nimetada. Vägistamise puhul pead tõestama, kui palju sa ikka valu said. Kas sa ikka tõesti ei tahtnud. Ühe meelest tunduvad pisarad võltsid, teise meelest pole võimalik, et "nii tore mees" (meil on ju kõik roolijoodikud ja narkarid ja liiklushuligaanid hea südamega inglikesed) midagi sulle tegi. Kolmas arvab, et aga äkki see sinikas seal jala peal oli ikka varem. Neljanda meelest ei ole ju võimalik, et suurem trauma saadi - inimene suudab ju igapäevast elu edasi elada (see, et normaalne seksuaalelu täiesti probleemne on, on keeruline tõestada). Ning kui veel juhtumisi tuttav inimene, lisandub ka tuttavate surve ja hurjutamine, et rikud noore mehe elu ära, kui kaebad.
Paljusid naisi polegi lihtsalt usutud. Hakataksegi hoopis lahkama, et äkki ta ise ikka naeratas liiga lahkelt või äkki oli seelik 5cm liiga lühike või mis ta siis läks läbi pargi koju. Kusjuures suur osa vägistamistest on toime pandud inimeste poolt, keda inimene kaudselt teab - näiteks satutakse ühiste tuttavate tõttu samale peole.
Paljud on küsinud, et kuidas nii lihtne vägistada on ja miks naine vastu ei hakanud. Kui vägivaldsele ja endast tugevamale vastu hakata, ei pruugi asi vaid vägistamiskatseks jääda, vaid saad veel kõvasti peksa või lüükse täitsa surnuks. Peas trummeldab vaid mõte, et saaks see ruttu läbi. Kui saab, mis tahab, läheb ära. See on nagu noa ähvardusel oma rahakoti ja telefoni äraandmine. Võib ka öelda, et ise andis ju, keegi ei võtnud. Mis aga sinnani viis? Millised ähvardused?
ü
üks.../ 1. august 2018, 12:53
...võis ka mitut vägistada.

õ
1. august 2018, 12:02
Õigeks mõistetakse vägistajad, nende käes on enamasti rahakott ja mõjuvõim. Ohvrite alavääristamine ja igasugu väited, et lapsed ise tahtsid, et neid grupiviisiliselt vägistataks jne. Mõjukad naised on jätkuvalt seisukohal, et süüdi on ohver ja seda õpetati ka kõrgkoolis praegustele spetsialistidele.
p
pole probleemi/ 1. august 2018, 22:56
varsti on euroopas vägistamis ohvrid need keda karistatakse, Rootsis juba vaikselt loobutakse vägistajate karistamisest. Alaealise vägistamise eest saab 150 tundi ükt. Me ka suurte sammudega skandinaavia maade poole teel.
e
Eino Taruk/ 1. august 2018, 11:26
Kuhui ei kao ilmselt, lihtsalt polnud piisavalt tõendusmaterjali. Te ei taha ju, et kohus hakkaks süüdi mõistma ohvri tunnistuse ja süüaluse soo põhjal?
r
reku/ 1. august 2018, 11:03
Evamus vägistamisi on fabritseeritud.
Tahetakse saada võõrast meest. Vabandusena aga antakse ta kohe üles, justkui vägistati.
p
1. august 2018, 10:30
peresisene vägistamine on müüt,on vaid abielukohuse täitmine.loogiline ju,et kui ma elan kellegagi koos,siis tahan ma temalt ju saada ka,pole minu mure,et tal pea valutab,päevad on jne.
e
Eino Taruk/ 1. august 2018, 11:30
Peresisene vägistamine muidugi pole müüt. Samas on abielu üks suur ebaloogiline jaburdus just seksi valdkonnas: Näiteks ei ole abielus naisel mingit kohustust ennast mehele anda, aga kui mees siis kõrvalt hüppab on see piisav põhjus abielulahutuseks.
l
1. august 2018, 12:04
Lahutuseks ei pea üldse mingit põhjust olema peale ühe osapoole tahte lahutada. Kui koos elada ei taha siis vägisi riik kedagi ei sunni,
k
Kulla Eino/ 1. august 2018, 13:20
Just mehed on need, kes võõrast tahavad ja kõrvalt panevad. Nad ei tee seda seksi pärast, vaid seikluse pärast või, üleoleku pärast. Tunneb siis naisest üle olevat.
Kui aga vahele jääb, siis solvunud, et naine asjast numbrit tegi. Või, mis veel hullem mehe jaoks, hakkab see kuivale jäänud naine ise ka armukesi pidama. Sellest mees aru ei saa. Siis solvunud, et aga me ju vaikimisi kokkuleppinud, et naised saavad orgasmi kodutöödest, ja sexi lausa vihkavad:)
Mehed on kuidagi ebaratsionaalsed, ise on nad oma müüte välja mõelnud, pärast solvunud, kui müüdid murtakse:)
See vägistamine, olgu pere sees või väljas, pole seks vaid võimu näitamine.
Äbarik tahab end võimsana tunda. Tihtilugu jäävad isegi jänni, siis veelgi vihasemad naise peale.
e
Eino Taruk/ 1. august 2018, 19:51
"See vägistamine, olgu pere sees või väljas, pole seks vaid võimu näitamine."
Pole väitnud, et vägistamine on seks, ja ma ei pea vägistamist seksiks.
e
Eino Taruk/ 1. august 2018, 19:53
Muide, ka vastastikusel nõusolekul toimuv anaal"seks" ei ole minu jaoks seks. Pärak on millekski muuks.
3
349/ 1. august 2018, 09:38
Ameerikas on olnud mitmeid juhtumeid kus naine läheb vabatahtlikult mehega suguühtesse ja siis järgmine päev süüdistab vägistamises et sellega omale rahalist sissetulekut tekitada. Pole võimatu et mitmed eesti 745 juhtumist on analoogsed. Kuid kuna kohtupraktika ja seadusandlus on tihti naiste kaitseks tehtud, siis paljud valesüüdistused jäävad karistamata või on karistused nii marginaalsed võrreldes valesüüdistuse tekitatud tagajärgedega, kus tihtipeale valesüüdistuse ohvri (enamjaolt mees) elu hävitatakse, kuid kahju tekitaja (tihtipeale naine) pääseb peaaegu puhta nahaga._
j
1. august 2018, 13:12
Jutt pole Ameerikast ega Aafrikast, jutt on meie väikesest Eestist.
Kindlasti pole siin mitte midagi analoogset.
Muidu teiste teemade all mehed lõugavad, paneks sellele ja tollele ja karistaks kolmandat vägivaldse ühtega, aina jorutatakse kaasa, et kui juba naine toast väljas ja pole kole-kole, siis juba võib ja peabki, kui aga veel rõõmus või joogine, siis lausa peab.
Kui aga karistusest jutt siis kõik paugutajad puu otsas ja ülikorralikud, pole nad isegi naise poole vaadanud, rääkimata vägistamise õhutamisest ja sügavast mõistmisest.
Vot nii julged ja isased kohe! Kui karistamatuses kindlad, siis meri põlvini, kui aga vähem kindlad, siis OI MIS TE NÜÜD, naised vannuvad valet. No kohe meeldibki valetada, saavad mingi naudingu sellest või midagi.
Milleks nad seda tegema peaks, ei suuda ühtegi põhjust välja mõelda.
e
Ets / 1. august 2018, 09:08
Tuleb välja et politsei on meil alamehitarud alarahastatud kohvijoojatest bande kes lihtsalt ei viitsi tööd teha!
k
Kriitik/ 1. august 2018, 09:00
Kui vanasti uurisid ajakirjanikud küsimustele vastuseid ning edastasid saadud uurimused rahvale, siis nüüd on ajakirjandus see, kus esitatakse huvipakkuv küsimus ning rahvas peab ise oletama või uurima sellele vastuse.
745 vägistamist 162 karistamist. See on meie seadusandluse tulemus. 1. Ei tahaks hästi uskuda, et nii palju süüdlasi on avastamata. 2. Süüdlased ei saa korralikku karistust, seetõttu ei näe enamik mõtet ka süüdistust esitada. 3. Valesüüdistus peab samuti saama karistatud. Kui need kolm punkti saavad korralikult täidetud, on vahe minimaalne. Aga meil on kombeks ajakirjanduse kaudu süüdistusi loopida, mitte reaalselt probleemiga tegeleda.
h
hea küsimus.../ 1. august 2018, 08:59
aga palju mõrvareid on süüdi mõistedud ja kui palju mitte

v
võlu visaga/ 1. august 2018, 08:14
valesüüdistus ka karistada siis kaob vahe hoobilt
j
jah,/ 1. august 2018, 08:49
kui valesüüdistaja saaks sama karistuse, mis oleks saanud vägistaja
r
Raivet võiks keerutamise lõpetada/ 1. august 2018, 08:05
Küsimus oli: Miks 745 teatatud vägistajast on karistuse saanud 162 vägistajat. Küsitud ei olnud, kui palju jätab vägistamisest teatamatta.
d
defineerige/ 1. august 2018, 08:45
v
Võta heaks/ 1. august 2018, 10:46
„Ma usun, et peresisest vägistamist on hoopis rohkem, kui meieni jõuab. Keeruline on oma abikaasa vastu sellist asja tunnistada,“ ütleb politseiuurija Reimo Raivet,
Kui 745 on teatanud ja karistatud on ainult 162, siis ei ole vaja vastusest mööda hiilida ja jahuda hoopis rohkematest vägistamistest millest politseile teatatud ei ole. Küsimus on ikkagi teatatud vägistamiste arvust tulenevalt karistuste vähesusest.
v
1. august 2018, 12:36
Võrdluseks saab alati võtta teiste sarnaste riikide andmeid, et hinata, kui palju oleks normaalne süüdi mõistmiste osakaal. Niisama ei algata ka prokuratuur sellisete kuritegude uurimist, enne on materjal juba läbi vaadatud, aga Eestis on erinevate kohtuastmete otsused ka täpselt nii kuidas jumal juhatab, kui ikka pooled otsused järgmises astmes ümber muudetakse siis on otsuste kvaliteet enam kui kaheldav. Arvestada tuleb ka ohvrite võimetust ennast kaitsta materiaalssetel ja psüühholoogilistel põhjustel. Vägistajad panustavad kindlasti rohkem endaleeriti leidliku advokaadi palkamisse.
k
1. august 2018, 08:52
küsimus oli, vastust mitte.
j
justiitsmaffia kangelasteod/ 1. august 2018, 12:26
Need 745 vägistamist ongi teatatud vägistamised, teatamata vägistamiste arvu ei saagi keegi teada, need statistikas ei kajastu. Miks nii vähe on karistusi tuleb uurida konkreetsetest faktidest iga juhtumi puhul ja hinnata otsuste eaduspärasust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee