Foto: REX/Vida Press
Ohtuleht.ee 31. juuli 2018 19:46
Viimase nädala jooksul on politsei saanud mitu teadet pikantse väljapressimisskeemi kohta.

"Iseenesest ei ole skeemis midagi uut, aga meie kogemuse järgi käivad sellised pahateod lainetena. Skeem näeb välja üsna lihtne," seletab Lääne prefektuur.

Inimesega võtab Facebooki sõnumi kaudu ühendust võõrkeelt rääkiv välismaa kasutaja, kes teeb talle lähenemiskatseid ja ühel hetkel pakub välja võimaluse asuda omavahel intiimsesse videovestlusesse. Kuigi pakkumine võib esiti tunduda ahvatlev, järgneb mõne aja pärast väljapressimise teade.

Kui ohver ei maksa sadadesse eurodesse ulatuvat summat, avalikustab väljapressija internetis video sellest, kuidas ohver end veebikaamera ees rahuldab.

"Olenemata sellest, kas alustame selle uurimiseks kriminaalmenetlust või mitte, siis karm tõsiasi on, et sellised uurimised kahjuks kaugele ei jõua. Pahalased tõmbavad inimesi õnge Eesti piiride tagant ja meie käed enamasti nii kaugele ei ulatu," nendib politsei.

"Seega võiks intiimsete pakkumiste korral olla väga ettevaatlik. Tasub korraks mõelda, miks ja kuidas see inimene just teid üles leidis ning kas tegu pole ehk liigse riskiga. Sest interneti puhul kipub kehtima üks reegel. Mis kord siia üles läinud, ei taha siit enam kuidagi kustuda."

Kommentaarid  (48)

Uskumatult 2. august 2018 09:45
Suured l.. sid on Eesti naised. Pidevas rahanäljas, teevad raha eest kõike. Ja nüüd häda, kui nende oma lolluse eest raha tahetakse?!
Väääärastunud emased 2. august 2018 15:50
Kiim ja lollus on meil massides ja paistab, et kasvab iga "hiireklõpsuga" uskumatult kiiresti.
Aga kui aru on hargivahel, ega siis kupli alt rohkem tulegi ja näi, et piiritaga teatakse seda juba väga hästi.
Uunu 1. august 2018 16:06
tundub, et meie naised on ikka päris vaimust vaevatud deb-iilikud, vaevalt et mehed avalikult oma nokut näpivad.
2. august 2018 21:01
miks kõik eeldavad, et tegu naistega on??
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS