Viimase nädala jooksul on politsei saanud mitu teadet pikantse väljapressimisskeemi kohta.

"Iseenesest ei ole skeemis midagi uut, aga meie kogemuse järgi käivad sellised pahateod lainetena. Skeem näeb välja üsna lihtne," seletab Lääne prefektuur.

Inimesega võtab Facebooki sõnumi kaudu ühendust võõrkeelt rääkiv välismaa kasutaja, kes teeb talle lähenemiskatseid ja ühel hetkel pakub välja võimaluse asuda omavahel intiimsesse videovestlusesse. Kuigi pakkumine võib esiti tunduda ahvatlev, järgneb mõne aja pärast väljapressimise teade.

Kui ohver ei maksa sadadesse eurodesse ulatuvat summat, avalikustab väljapressija internetis video sellest, kuidas ohver end veebikaamera ees rahuldab.

"Olenemata sellest, kas alustame selle uurimiseks kriminaalmenetlust või mitte, siis karm tõsiasi on, et sellised uurimised kahjuks kaugele ei jõua. Pahalased tõmbavad inimesi õnge Eesti piiride tagant ja meie käed enamasti nii kaugele ei ulatu," nendib politsei.

"Seega võiks intiimsete pakkumiste korral olla väga ettevaatlik. Tasub korraks mõelda, miks ja kuidas see inimene just teid üles leidis ning kas tegu pole ehk liigse riskiga. Sest interneti puhul kipub kehtima üks reegel. Mis kord siia üles läinud, ei taha siit enam kuidagi kustuda."

Jaga artiklit

48 kommentaari

U
Uskumatult   /   09:45, 2. aug 2018
Suured l.. sid on Eesti naised. Pidevas rahanäljas, teevad raha eest kõike. Ja nüüd häda, kui nende oma lolluse eest raha tahetakse?!
U
Uunu  /   16:06, 1. aug 2018
tundub, et meie naised on ikka päris vaimust vaevatud deb-iilikud, vaevalt et mehed avalikult oma nokut näpivad.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis