Krimi

Piiritagused pahalased moosivad eestlastelt eneserahuldamisvideoid ja pressivad siis raha välja (48)

Ohtuleht.ee, 31. juuli 2018 19:46
Foto: REX/Vida Press
Viimase nädala jooksul on politsei saanud mitu teadet pikantse väljapressimisskeemi kohta.

"Iseenesest ei ole skeemis midagi uut, aga meie kogemuse järgi käivad sellised pahateod lainetena. Skeem näeb välja üsna lihtne," seletab Lääne prefektuur.

Inimesega võtab Facebooki sõnumi kaudu ühendust võõrkeelt rääkiv välismaa kasutaja, kes teeb talle lähenemiskatseid ja ühel hetkel pakub välja võimaluse asuda omavahel intiimsesse videovestlusesse. Kuigi pakkumine võib esiti tunduda ahvatlev, järgneb mõne aja pärast väljapressimise teade.

Kui ohver ei maksa sadadesse eurodesse ulatuvat summat, avalikustab väljapressija internetis video sellest, kuidas ohver end veebikaamera ees rahuldab.

"Olenemata sellest, kas alustame selle uurimiseks kriminaalmenetlust või mitte, siis karm tõsiasi on, et sellised uurimised kahjuks kaugele ei jõua. Pahalased tõmbavad inimesi õnge Eesti piiride tagant ja meie käed enamasti nii kaugele ei ulatu," nendib politsei.

"Seega võiks intiimsete pakkumiste korral olla väga ettevaatlik. Tasub korraks mõelda, miks ja kuidas see inimene just teid üles leidis ning kas tegu pole ehk liigse riskiga. Sest interneti puhul kipub kehtima üks reegel. Mis kord siia üles läinud, ei taha siit enam kuidagi kustuda."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee