Juhtkiri

Juhtkiri | Laustrahvid ja veapunktid tagavad liiklusohutuse?

Ohtuleht.ee, 31. juuli 2018, 19:10

54 KOMMENTAARI

m
mees/ 5. august 2018, 17:17
jobu kari... karistamise,,õigus on ainult kohtinikul, iga ment ei kirjuta trahvi kviitungeid....
p
Punktid/ 1. august 2018, 17:51
Juhtkirja autor paneb mööda veapunktide osas kui peab neid nõukaaja asjaks. Saksamaal on süsteem juba pikka aega. Neid nimetatakse Flensburgi ( linn Saksamaal ) punktideks. See toimib hästi liiklusvabaduse maal (autobahnid, kus rahuldatakse oma adrenaliin piiramatu kiirusega, kuid samal ajal täidetakse piirangute tsoonis mujal kõike efektselt. Punktide näol on tegemist kvaliteedi hinnanguga autojuhile teatud perioodi jooksul, mitte aga ühekordse ekstremaalse rikkumisega. Õppigem riigist, mis on Euroopa auto meka. Nõukajutt on kohatu ja viitab juhtkirja autori vähesele teadlikusele. Ka siin võiks olla punktisüsteem, et ühekordse eksimuse pärast ei lasta autorit kohe lahti.
m
Ma/ 1. august 2018, 12:30
Hr. Mikkovi loodud liikluspolitsei ajal olid põhimaanteed kaetud ööpäevaringselt liikluspolitseiga, kes teostasid ainult liiklusjärelvalvet (tänase seisuga peab politseinik tegelema liiklusjärelvalvega, peretülidega, pidudel korra tagamisel jne, sest välipolitseinikuid on nii palju koondatud ja nad ei jõuagi töökohustusi täita) ja oli ka kord majas. Sõidan pidevalt autoga ja ei näegi päevi politseid tee peal. Praegu maksavad kätte need koondamislained riigiraha kokkuhoiu mõttes ja tulemus ongi käes. See massiline trahvide tõstmine ei aita kui üks saab trahvi ja sada rikub vabalt edasi, sest korratagajaid ei jätku igale poole. Hirmus on kuulata raadiost, et võeti vahele reidi käigus 20-30 roolijoodikut, aga tegelik roolis napsitajate arv, kes sõidab sellel kontrolli käigus eest teedel, on 100-200. Lp. minister kuula Hr. Sirki nõuandeid, kes on selle ala spetsialist ja ära häbene, et need mõtted ei ole tulnud sinu peast!
o
Omavalitsused/ 1. august 2018, 11:42
peatavad ürituste korraldamise ajal liikluseeskirjade ja muude õigusaktide kehtivuse. Kui ühel päeval võib rikkuda , miks siis mitte ka teisel päeval.
j
juga/ 1. august 2018, 11:13
Saage ometi aru, et ohutekitajad on need ebaühtlaselt liikuvad jõnksutajad. Segavad ühtlast liiklusvoolu ning tekitavad enda taha rea. Mööda loomulikult ei lase. Ja igas võimalikus kohas pidurituled vilguvad. Jõnks-jõnks. Kes ikka sõita ei oska, ärgu ronigu rooli. Iseküsimus muidugi, kuidas nii paljud oskamatud juhid need load on saanud. Ja neid on ikka päris palju teedel liikumas.
k
kui/ 1. august 2018, 12:01
. Kui ei pea kinni eeskirjadest siiis lähtume sellest, et ta ei tea liikluse reegleid ja peab õppima, loovutades õppeperioodiks , vähemalt kolmeks kuuks, juhiload.
Kui õppimine on lõpetatud, liiklemise ja teooria eksamid tehtud, siis saab jälle loa sõita.
Kui õppimisest kasu ei olnud, on ju selge, et ta ei ole võimeline liikluses käituma nagu eeskirjad nõuavad ja juhiload tuleb ära anda mitmeks aastaks, näiteks kolmeks aastaks.
See peaks kehtima väiksemate rikkumiste korral.
Raskemad rikkumised, eriti joobes roolis olek, kiiruse ületamised - need tuleb lahendada kohe auto võõrandamisega.Ja kui auto on midagigi väärt, aitab laekuv summa mingil määral tasuda avariide kulusid riigil.
Eeskirjad olgu täitmiseks vaieldamatult mitte mingite kergendavate asjaolude arvestamisega.
Kellele on vaja maanteel tapjaid?
p
pgl/ 1. august 2018, 10:43
vargapande mõttleb ikka edasi, kuidas rahvast kottida, sest nende eesmärk on ainult raha.
o
on/ 1. august 2018, 13:03
lisaks valetaja ka veel...kui õemehel sai talongiümbrus auke täis ja enam polnud kuhugi lüüa, siis võeti kolmeks kuuks load ära, kolme auguga veel ei võetud kui just ühes kuus neid rikkumisi polnud.Mäletan ka oma ainsat auku talongis kui leitnanti ei huvitanud mis ma nägin või et traktor varjas märgi ära, teed tunned ja siis peavad sul kõik märkide asukohad peas olema, nii tegigi augu kui tast mööda sõitsin, tal oli ka 011, aga minu oma tõmbas paremini, eks ta ei kannatanud seda välja- võim lööb ju pähe!
k
kk/ 1. august 2018, 10:05
Kõigepealt tuleb alustada põlitsei väljaõppega ja siis alles ülejüünud asjad.Eesti politseis on nii,et kui vorm seljas siis on kõva mees ja kui ühe rikkuja kätte saavad siis see paberite vormistamine võtab aega 4või viis tundi ,selle aja sees sõidab nina alt läbi mitmeid rikkujaid
t
1. august 2018, 12:52
Trahviraha on liiga vähe kätte saadud?
k
kas pole tekkinud mõtet/ 1. august 2018, 09:45
et see süsteem on ainult neile endile vajalik

p
palun andmeid/ 1. august 2018, 09:41
Mitu surmaga lõppenud avariid oli neljarealisel teel? Tehke lõpuks ometi Tallinn -Tartu,Tallinn -Pärnu ja Tallinn- Narva neljarealiseks ja on ka hukkunutega liiklusõnnetusi vähem.Võiks vaadata meist lõunapoole ja näete millise kvaliteediga teed on mujal ja möödasõitudega probleeme pole.
b
Bussinimene/ 1. august 2018, 09:03
Tasuta ühistransport ja jalgrattad!!! Tervis korras ja enesetunne hea!!! Haa-haa!!!
t
Toivo/ 1. august 2018, 09:00
Augustamise korras pole midagi halba. Ka trahvi koos uue eksamisooritusega võiks proovida. Paljalt rahatrahvi jõuavad kõik kihutajad maksta, ka telefoniga rääkijad või teised rikkujad. Meil on liikluskaristused ikka äärmiselt leebed, arvestades paljude inimste arusaamisega "vabadusest" demokraatlikus ühiskonnas.
n
Neo/ 1. august 2018, 08:59
Pardakaamerad kohustuslikuks. Paraneb õnnetusjuhtimite analüüs ja liiklushuligaanid on kaaameras ning sealt edasi netis avalikuks imetlemiseks.
p
Peo/ 1. august 2018, 09:10
See kohustuslikuks, too kohustuslikuks, ja siis veel ja veel kohustuslikuks! Ehk aitab! Vaja on selgusele jõuda, et äkki on ühiskonnas midagi kardinaalselt viltu ja aadelkond laiab liialt palju (?)
n
Nojah, / 1. august 2018, 08:53
kui minister vahele jääb siis makstakse ligi 30000 peale, sellepärast peabki teistele suuremad trahvid väänama.
õ
Õige,..../ 1. august 2018, 08:31
...ka neile poliitikutele,kes valesi otsuseid vasuvõtavad,tuleks kehtestada veapunktisüsteem ja nad tuleks töölt kõrvaldada vähemalt paariks aastaks.
t
TjT/ 1. august 2018, 09:19
See on hea mõte! Samas pole midagi üllatavat selles, et Eesti ametnike vägi järjekordse represseeriva plaaniga lagedale tuleb. Tüüpiline, varsti oleme sealmaal, et asulates on piirkiirus 30 km/h ja teedel 50 km/h. Selle asemel, et niigi nappe ressursse raisata kontrolli ja sunni peale, võiks hr. Anvelt õppust võtta nt. Saksamaa või Austria liikluspolitsei suhtumisest. Seal on esikohal korralduslik ja abistav/suunav pool, mitte repressioonid. Ka võiks hr. Anvelt tõsisemalt vaadata Maanteeameti poole, kus liiklusohutusele on ammu vilistatud (kus Euroopas on veel nii sügavad maanteekraavid kaevatud või imepisikesed ringristmikud valmis treitud või ajab segadusse liiklusmärkide ja -tahvlite üleküllus või ajuvaba teemärgistus -sellest pole parima tahtmise korralgi võimalik kinni pidada- ???)
p
pensionär/ 1. august 2018, 08:18
Iga teine räägib või näpib telefoni,Tuleb trahv teha 100 erot ehk hakkab siis mõtlema.

v
Veel / 1. august 2018, 08:15
aitaks ülbuseid taltsutada selline kord, et pärast esimest vahelejäämist pandaks autole sunniviisiliselt kleebis 60km/t, järgmine kord aasta jooksul 50km/t jne allapoole. Kui kraabib kleebise ära, 5 aastat sõiduõiguseta!
On 21. sajand ja kohe saab veebipangast teada, keda millega on karistatud.
l
Liikleja/ 1. august 2018, 08:31
Ja kas siis oleks ohutu, kui 50-60 km/h autod sõidavad ees.
t
Tyuiop/ 1. august 2018, 08:34
Kas "munejaid" on teedel ja tänavatel veel vähe, et neid tuleks kuidagi kunstlikult juurde tekitada ?
n
Nõuka ajal/ 1. august 2018, 10:04
pandi ju teatud rikkujate autodele O-märgiga number!?
t
Trahvid/ 1. august 2018, 08:12
mõjuvad siis, kui need sisse nõuda KOHE. Kuni pole trahv makstud, edasi sõita ei saa. Nii et kui pole kaasas sula või reahakaarti, siis mine kuidas tahes lähima arvutini, et raha arvelt üle kanda.
Veel mõjuks rängalt KOHE 3-kuune arest ja järgmine kord 303 kuud jne kasvavalt. Kui juba oled aasta üksikkongis ära istunud, siis paneb ehk mõtlema, kas järgmine kord 15 kuud on arukas?
Ja loomulikult ränk rahatrahv, 10000€ ja samuti kasvavalt. Enne sõita ei saa kuni trahv pole makstud.
Kohe oleks liikluses nunnu kord majas.
t
Tyuiop/ 1. august 2018, 08:40
Kes ja kuidas neid kohe trahvi mitte maksjaid siis teedel valvab :)
k
kas/ 1. august 2018, 10:08
Kas pisike triinu modereerib või on selleks keegi teine pisike
n
nujah/ 1. august 2018, 18:34
ehk võtaks siis kogu riigi elanikkonna patud ette ja hakkaks vaikselt juba koonduslaagreid rajama!
vales kohas tänava ületamine 100h üldkasulikku tööd riigi heaks;
tööle hilinemine-( vene ajal jäi 5min hilinemise eest preemiast ilma, mis oli kuni 20% palgast)- karistus 30 tasuta üldkasulikku tööd riigi heaks.
Ei tea, kas sa ise oled nii ideaalne, kõiki seadusi järgiv, et sunnitööst pääseda? ja kas riik on võimeline ka oma vastutust kandma, kui mingil põhjusel kodanikku on alt veetud- näiteks seesamune ID kaardi turvalisuse jama, millele siiski kodanikud pidid oma isiklikku aega kulutama, et riigi apsakaid likvideerida!!! Arvesta see kodanike kulutatud sabatamise aeg kokku, korruta trahvikoefitsendiga läbi ja saad teada, kui mitu tundi oleks pidanud riik sinu heaks maksumaksja rahata üldkasulikku tööd tegema!!
a
arvaja/ 1. august 2018, 08:05
Saaks aina trahvida,makse tõsta....kui on nii suur raha puudujääk?!
Ehk on kuskil juhtimiskeskuses viga?!
Võibolla peaks Teid hoopis trahvima?
Kõikide nende valede otsuste eest,mis olete teinud.
Tavainimese olete viinud vaesusesse.Isegi sünnitama peab juba põllupeal.
Kas Teil endil pole häbi? Vaevalt...
k
Kapp/ 1. august 2018, 08:14
Pikaaegsed reformid on välisärikatel ja nende teenritel võimaldanud riigi laastada. Ja keegi ei vastuta.
l
Leenin/ 1. august 2018, 08:44
pigem peaks vaatama meie liikluskorraldust,kas tänapäeva autodele see 90 ikka on normaalne kiirus,
t
Tyuiop/ 1. august 2018, 08:45
Ole nüüd, sõida keel keset suud ja mingit trahvi ei ole. Lihtne.
v
vähk/ 1. august 2018, 07:58
Miilits jääb elu lõpuni miilitsaks. ei aita siin riigikorra ega partei vahetus.
u
Unustatud vana/ 1. august 2018, 07:50
Nõuka ajal nii oligi! Nüüd avastatakse seda uuesti.
o
oligi/ 1. august 2018, 09:02
võiks tõesti tolleaegse veapunkti tulemuslikkust uurida, enne kui reha kuurist välja tuua.
l
Lugeja/ 1. august 2018, 07:49
Eile ootasin tee ületamist ja telefoniga rääkis 10 autost mis mööda sõitis 7. Ja see tõesti teeb ennast ka tigedaks kui ise roolis oled ja need kes telefonis surfavad autoroolis rikuvad ka sõites liiklust.
j
Juht/ 1. august 2018, 07:39
Veapunkti süsteem kui selline põleb halb idee. Siduge punktid kindlustundega. Kel rohkem rikkumisi peab kõrgemat kindlustusmakset maksma ja kui arv ületatud aidaa load.
m
Marko/ 1. august 2018, 07:36
Täitsa per. Ses. Eesti valitsus liigub stagnatsiooni. Selleasemel et paigaldada autodesse vastavad andurid ,mis takistavad telefoni käes hoidmast ja alkoholi puhul samuti anduri olemasolu. Aga vaja leida kohti kuidas inimeselt raha ära röövida. See on ju läbinähtav kuritegu rahva suhtes. Raskendada lubade kätte saamist selle 46 tunniga ei ole võimalik saada pädevust liiklusesse süstimiseks. Kui autod ei tohi teedel üle 110 ga sõita miks siis masina tootjatele piiranguid ei panna nt masina max kiirus 130 km h
e
Ennustus/ 1. august 2018, 07:50
Rahvas on niigi närviline. Siis läheb stress veel hullemaks ja avariide oht hoopis suureneb. Riik peaks oma kodanike suhtes olema heatahtlikum ja hoolivam!
m
markole 7.36/ 1. august 2018, 08:01
Aga selle pärast Markokene et elus (liikluses) võib ette tulla juhtumeid kus häda olukorras ON VAJA lühiajalist kiirendust et ära hoida õnnetus - pinguta ise oma ametnikuaju ja mõtle välja kus ja millal.
Kui su susla ei suuda seda saavutada siis maandud 90% eurokraavis ja kabelimats on enam kui kindel.
Jätka ise!
m
Markole 7.36/ 1. august 2018, 08:02
Modereerige, modereerige - vaba ajakirjandus :(
t
Tyuiop/ 1. august 2018, 08:50
Kas nüüd siis inimesel enam ajusid ei ole, et piirang tuleb masinale panna ?

o
Ohu, Tagatis/ 1. august 2018, 07:34
Meie oludes tagaks mingil määral ohutuma liikluse ainult päriselt tegutsev liikluskontroll. See aga eeldaks tugevamat politseid, mis omakorda aga suuremat rahaeraldust politseile.
Praegune olukord on pättidele igati soodne, sest vahelejäämise võimalust peaaegu pole.
t
taat/ 1. august 2018, 08:46
kui ka raha eraldatakse siis luuakse uusi kohti kontoritesse just mitte aga patrulle ei suuredata
m
mujal maailmas ei näe ühtegi trahvijat aga/ 31. juuli 2018, 22:07
liiklus sujub. Eks riik tahab jälle õnnetuste pealt teenida, ise unustas talvel teidki hooldada.
Raha on vaja välja pigistada, vähe veel, et 83% inimese teenitud rahast läheb riigile.
Inimesed on ülemaksustatud, närvilised ja kiirustavad. Pane aga trahve ja kõik muutub heaks.
m
1. august 2018, 08:03
mujal maailmas on rooli taga INIMESED meil VILJANDI MATUSE LÄBUS OSALENUTEGA sarnased LOOMAD . liikluspätt lõpeta oma haige soigumine riik-raha,raha….. .TÄIDA LIIKLUSEESKIRJA ja KEEGI EI VÕTA sinult SENTIGI. LIHTNE EKSJU.
s
Statism/ 1. august 2018, 08:17
No need LE-d ja ülimadalaks piiratud kiirused on sageli pooletoobistele.
t
Tyuiop/ 1. august 2018, 08:53
No aga pane 200-jaga, täistoobine kui raha on mida sa vigised ?
o
Osalt, Nöus/ 1. august 2018, 14:43
Mõttetuid ja rumalaid 30, 40 või 50 km/h piiranguid leiab Eestis tõesti palju ja pole imestada, et neist kinni ei peeta. Kuid meil pole kedagi, kes asja sisu vaataks ja tohiks ka õigeid otsuseid teha.
m
marks/ 1. august 2018, 16:20
Mes sa jahmerdad, näe kes soovitas, Anvelt . Pole tõine viil nõukaajst varbit välla saanu.
a
Arvamus/ 31. juuli 2018, 20:01
Meil ollaksegi rahapeale väljas, muu on teisejärguline. Pakun ise varjante ja ootan orkaani. 1)Mobiiliga rääkival juhil tuleb minna kordus koolitusele kus kõik kulud tuleb ise kinni maksta ja uuesti eksamile. 2)Turvavarustust mitte täitev kodanik tuleb panna kolmeks kuuks jala käima ja uued eksamid. 3)Kiiruse ületamisel vastavalt kiirusele 10 km. ületad siis aastaks jalamees, 20 km. ületad siis 2 aastat hooleta ja nii edasi. Tagasi saab uue kooli ja uute eksamitega. 4) Roheline vahtraleht tuleks ära kaotada ja asendada auto kw. võimsusega. Kuni 2 aastat staasi oleks 1,6 l ja 74kw ja nii edasi. Praegu aga noortel sellised pillid all et läheb ise ja võtab teised ka kaasa. Selliste reeglitega oleks meie tänavapilt kindlasti turvalisem ja hulludest prii.
k
kolm kuud/ 1. august 2018, 09:41
hakkad jala käima 50 km. kaugusel tööl?
k
1. august 2018, 10:29
kui sõita ei oska siis käi 50km.jala tööl ,nii lihtne see ongi
k
...../ 31. juuli 2018, 19:33
kui autosse istud, oled potentsiaalne kurjategija.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee