Mürgiprits (Sven Arbet / Ekspress Meedia)

Eelmisel suvel taimekaitsevahendi hoolimatu kasutamise tõttu massiliselt hukkunud mesilaste juhtum muutis mesinikud põllumeeste suhtes umbusklikuks ja nörritab korralikke, taimede pritsimisel kõiki reegleid järgivaid põllumehi, kirjutab Põhjarannik.

“Niipea kui põllul pritsi nähakse, on paanika lahti: mürgitatakse,” räägib Ida-Virumaa talupidajate liidu juht Arvo Aller. “Tegelikult räägime ju taimekaitsest ja küsimus on terminites. On umbrohutõrje, on taimehaiguste ennetamine ja on taimekahjurite tõrje − neid kõiki on vaja saagi kaitsmiseks, aga putukatele avaldab mõju ainult kahjuritõrje.”

Patmari talu peremees Ain Rego lisab veel ühe põhjuse, miks prits põllule läheb − vedelväetiste laotamine. Tavainimesed ei tee sageli paraku vahet, mida prits põllul teeb ning esimese asjana kahtlustatakse, et põllumehed on jälle keelatud mürke pritsima hakanud.

Jaga artiklit

1 kommentaar

Mürgifoobikutele  /   13:25, 2. aug 2018
Nii- meie põlduril pole nii palju raha, et mingeid kemikaale pidevalt pritsida.
Küll on seda aga lõuna pool, kus iga kahtlase sitika peale koheselt pritsid põllule lendavad.
Ka kas ei teki paanitsejatel küsimus, et miks meie "mürgitatud" teravili kõik kokku ostetakse ja tankeritega siit minema veetakse- ah?
Asemele ostame siis jahu ja kõiksugu manti, mis mujal toodetud.
Ka paluks teha "gluteenitalumatuse" diagnoosiga inimestel üks katse. Nimelt minna praegu põllule ja korjata valminud nisuteri, neid niisama närides süüa või jahvatada ja jahust midagi küpsetada.
Ja teil ei lähegi kõht lahti sellest "gluteenitalumatusest"... Aga mõni päev võtke poest päts saia ja sööge seda- vaadake, kas see "talumatus" tuleb tagasi.
Vot nii- tuleb.
Nüüd aga võtke kasutada pead kui selle kasutamine pole ka mingi diagnoosiga vastunäidustatud ja püüdke arutleda- miks nii juhtus.
Miks heast ja mürgitamata välismaa jahust lööb põhja alt, aga kohaliku "mürgitatud" ja ka "halva kvaliteediga" nisu söömisel seda ei juhtu... ja miks meie vilja, mis nii paha on, meie ärikad välja saavad müüa? No sinna, kus kõik nii terve ja ilus olla?
Proovige.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis