City24 Kinnisvarauudised

Tartu linna idapoolne ümbersõidutee on valmis 

city24.ee, 31. juuli 2018 11:43
city24 piltFoto: city24

Linnamajanduse osakonna juhataja asetäitja Andres Pooli sõnul valmis  Idaringtee kolmas ehitusala lepingujärgseks tähtajaks - 18.juuliks 2018.

"Liiklusele avasime kolmanda ehitusala juba eelmise aasta detsembris, sest  enamik töid said selleks ajaks valmis ning tee sai talveks liiklusele  avada," rääkis Pool. Selle aasta  kevadel sai teelõik pealmise  asfaldikihi, tehti markeerimistööd, paigaldati klaasist müratõkked  viaduktidele, korrastati ja haljastati  tee keskel olevad haljassaared ja  teepeenrad ning paigaldati istepingid.

Tartu idapoolse ümbersõidu kolmas ehitusala  on 1,56 km pikkune teelõik  Lammi tänava liiklusringist Räpina maanteeni. Lisaks uuele teelõigule  ehitati tööde käigus osaliselt ümber ka  Mõisavahe ja Nõlvaku tänav ning Soojuse tee. Luunja valda suunduvale Soojuse teele rajati eritasandiline  liiklussõlm ning ehitatud on kaks kergliikluse viadukti, mis võimaldavad  jalakäijail ja rattureil ohutult ringteed ületada.

Tartu idapoolse ringtee kolmanda ehitusala ehitas AS TREF, projekti  koostas Toner-Projekt OÜ ja omaniku järelevalvet tegi AS Taalri  Varahaldus. Kolmanda ehitusala kogumaksumuseks kujunes 6,9 miljonit eurot.

Idapoolse ümbersõidutee kolmanda etapi ehitus algas  2017. aasta  jaanuaris.

Idaringtee 1. ehitusala, mis kulgeb Postimaja liiklussõlmest Tartu  vanglani, avati 2013. aastal ja  2. ehitusala - uus tee Tartu vangla  juurest Lammi tänavani, koos Ihaste sillaga -  valmis 2015. aastal.

Kolme ehitusala kogupikkus on 6,5 kilomeetrit ning kogumaksumus on 51,9  miljonit eurot, millest  85 protsenti rahastas Euroopa Liidu  Ühtekuuluvusfond ja 15 protsenti Tartu linn.

Idapoolne ümbersõidutee ühendab omavahel kaks riigimaanteed – Tallinn-Tartu-Luhamaa ja Tartu-Räpina-Koidula maantee, mis vähendab  transiitliiklust linna teistel tänavatel. Samuti võimaldab Idaringtee  kiiremaid linnaosade vahelisi liikumisi: Ropka ja Annelinna vaheline  teepikkus vähenes umbes 3 km võrra ning enamikul osal uuest ringteest on  lubatud sõidukiirus 70 km/h.

Loe lisaks: Tartu linna idapoolne ümbersõidutee on valmis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee