Eesti uudised

KÕHEDAD LOOD ASENDUSKODUST: vigaseks pekstud ja end lõikuvad lapsed anuvad, et ei peaks enam koju minema (20)

Liina Hallik , 31. juuli 2018, 13:37
RAKVERES ASUV ASENDUSKODU: Just nii soe kui piparkoogimaja meenutav postkastFoto: Tiit Tamme
„Meil oli eneselõikaja laps, kes tekitas endale valu, et karistada end heaolutunde eest. Ta tundis, et ei ole õnnetunnet väärt. Aga meie juures see tekkis,” räägib MTÜ Maria ja lapsed asenduskodu juhataja Karis Mugamäe. „Korraldasime talle sünnipäeva, mis oli tema esimene sünnipäev üldse 15 aasta jooksul. Tordi lahti lõikamise hetkeks oli tüdruk kadunud. Lõpuks saime temaga vesteldud ja mõistsime, et rõõm, mis talle ilusast päevast tekkis, oli tema jaoks väljakannatamatu. Ta ei arvanud endast mitte midagi. Ma ei saanud talle rääkida, et sa oled väärt, sa pead elama. Tal oli nii ükskõik. Ta tahtiski reaalselt ära surra.”

See on üks 82 lapsest, kes kaheteistkümne aasta jooksul üles kasvanud MTÜ Maria ja lapsed asenduskodus. Üks neist tuhandetest Eesti lastest, kelle vanemad on oma eluga nii puntras, et lastel on nende juures ohtlik. MTÜ Maria ja lapsed on tegev aastast 2003. „Meie hoole all on praegu 28 last, Tudulinnas 22 ja Rakveres 6. Kõige noorem on 6-kuune,” räägib asenduskodu juhataja Karis Mugamäe.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

20 KOMMENTAARI

k
Kristiina 7. august 2018, 00:46
Mulle ei meeldi see üldistav hoiak,et kõik katki ja traumeeritud. Tugevamad saavad kiiremini üle ja kas teadmine mis elu ongi üldse halb?Vähemalt pole...
(loe edasi)
t
tuhajuhan 31. juuli 2018, 21:11
Mina igaljuhul annetan iga kuu SEB vanemateta laste fondi! Kui ise ei suuda adopteerida, saab ka ju muud moodi aidata! Aidake oma enda maa lapsi! Peale sedavõiks alles mõelda loomade aitamisele... Inimlaps olgu esimesel kohal alati!
Loe kõiki (20)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee