Eesti uudised

Prokurörid kasutavad alaealiste puhul rohkem kasvatuslikku lähenemist

Prokurör: „Me ei saa lükata kuritegelikule teele sattunud noori üle maailma ääre.“ (111)

Katrin Helend-Aaviku, 29. august 2018 10:48
KARISTAMINE ON VIIMANE VÕIMALUS: Tänavu 1. jaanuarist võeti suund sellele, et alaealiste puhul jõuaksid kohtu ette vaid kõige raskemad juhtumid ja et karistamine tuleks kõne alla alles siis, kui kõiki muid variante on juba proovitud.Foto: Vida Press
„Kuriteo toime pannud laps on tegelikult abivajav laps. Kannatanu võib siinkohal mõelda: mis mõttes abivajav laps, ta lõhkus mu auto ära! Aga teo tagataustal võib olla traagiline lugu. Siiani on kuritegelikule teele sattunud alaealiste puhul räägitud karistustest, mis peaks justkui toime pandud teo ühiskonna silmis heastama. Aga kas see ka tegelikult aitab?“ räägib Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kristine Tamm.

 „Oleme varem alaealiste süütegude puhul liialt keskendunud karistusele, aga jätnud kõrvale selle, mis on tagataustal ja kuidas kahju kannatanule heastada. Oluline on ka suunata noori mõtlema sellele, mida kannatanu tundis,“ märgib Tamm. Näide elust: mullu detsembris lõi väike grupp 14–15aastaseid noori sotsiaalmeedias grupi, kuhu noortel oli võimalik kättemaksuks purunenud suhte eest üles laadida paljastavaid ja pornograafilise sisuga pilte poistest ja tüdrukutest, kes olid oma kaaslasi petnud. Erootiliste piltide avalikustamine alaealisest on kriminaalkuritegu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.02.2019
Tallinnas ei täida koolikohustust ligi 300 last
18.10.2018
Eestis pole kunagi nii vähe lapsvange olnud
28.08.2018
Noored Kanuti aias toimuvast: ilmaasjata ei saa keegi peksa
28.08.2018
Noortekampade hirmus pannakse Tallinna parkidesse turvamehed