Krimi

Möödunud ööpäeval pidas politsei kinni 13 napsitanud juhti (1)

Toimetas Silja Ratt, 31. juuli 2018 06:58
Purjus mees rooli taga. Fotolavastus.Foto: Jörgen Norkroos
Eelmise ööpäeva jooksul tabati 13 alkoholi tarvitanud mootorsõiduki juhti. Liikluses sai viga kaheksa inimest.

Esmaspäeval kella 08.55 paiku paiskus 15-aastane tüdruk Lääne-Virumaal Kadrina vallas Võduvere külas Riistamäe-Neeruti tee esimesel kilomeetril mopeediga Baotian teel ümber ja libises vastu vastutulevat veoautot Mercedes-Benz Axor, mida juhtis 32-aastane mees. Mopeedi juht ja kaasreisija, 15-aastane tüdruk, viidi Rakvere haiglasse.

Samal teemal

Esmaspäeval kell 11.38 sõitis 58-aastane mees Tallinnas Narva maanteel sõiduautoga Dacia Dokker teises sõidureas otsa paremalt poolt reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületavatele 18-aastasele ja 25-aastasele mehele. Jalakäijad viidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Esmaspäeval kella 15.12 ajal vajus 47-aastane alkoholijoobes mees Tartu maakonnas Elva vallas Elva-Puhja maantee esimesel kilomeetril vastu paremat külge tema kõrval liikunud politsei alarmsõidukile Mercedes-Benz, mis oli andnud talle peatumismärguande. Patrullsõidukil põlesid vilkurid ja oli kasutusel helisignaal, kuid rattur neile ei reageerinud. Kiirabi jalgratturil vigastusi ei tuvastanud.

Esmaspäeval kella 14.19 ajal pööras 28-aastane naine Tartu maakonnas Tartu vallas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 9. kilomeetril Lähte alevikus sõiduautoga BMW 730D vasakule ja ei andnud selle käigus teed vastassuunas otse liikunud sõiduautole Volvo S40, mida juhtis 76-aastane naine. Kokkupõrkes vigastusi saanud Volvo juht viidi esmaabiks Tartu ülikooli kliinikumi.

Esmaspäeval kell 18.36 sõitis 34-aastane mees Tallinnas Pärnu maanteel kaubikuga Ford Transit tagant otsa tema ees liikunud sõiduautole Mazda 5, mida juhtis 44-aastane naine. Mazda juht viidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Esmaspäeval kella 17.26 ajal sõitis 34-aastane naine Harjumaal Maardus Põhjaranna teel sõiduautoga Mitsubishi Lancer tagant otsa samas suunas tee ääres seisnud veoauto Scania haagisele. Mitsubishi juht viidi Ida-Tallinna keskhaiglasse.

Esmaspäeval kella 03.46 ajal teatati, et Tartu ülikooli kliinikumi pöördus esmaabi saamiseks 35-aastane naine, kes oli saanud umbes kella 2 ajal Tartus Ränirahnu tänaval paremal pool teed liikudes löögi tagant lähenenud seni tuvastamata sõidukilt.

Ärandatud ja leitud sõidukite kohta teateid ei laekunud.

Suvised pidustused on ukse ees. Selleks, et neid täiel rinnal nautida, on mõistlik piiri pidada nii kiiruse kui ka alkoholiga. Liiklusõnnetuste eripära on see, et nad tavaliselt hüüavad tulles. Politsei palub juhtidel kaasreisijatele korrutada, et nad turvavöö kinnitaksid. Turvavöö saab elu päästa, kui seda kasutatakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee