Eesti uudised

GALERII JA VIDEOD | Narva-Jõesuus põleb taas mets, päästeamet palub voolikuliini autoga mitte ületada (21)

Ohtuleht.ee, 31. juuli 2018 13:57
Põlengu kustutamine Narva-JõesuusFoto: Marvel Riik
Ida-Virumaal Narva-Jõesuu linnas põleb taas metsa- ja maastikuala. Kustutusvett võetakse Narva jõest. Päästeamet palub inimestel järgida voolikuliini ületamiseks politsei juhiseid, ületada see voolikusillast üle sõites või valida sihtpunkti jõudmiseks teine tee. Osad teed on piiratud ka politseilindiga.

Esmaspäeval kell 16.35 teatati häirekeskusele, et Narva metskonnas on uuesti puhkenud tulekahju. Luure käigus leidsid päästjad kaks üksteisest eraldi asetsevat tulekollet, mis ei puutu varem põlenud alaga kokku.

Põlengu kustutamine Narva-Jõesuus Foto: Marvel Riik

Hetkel põleb maastikuala umbes viie hektari ulatuses. Päästjad on kustutusvee saamiseks vedanud magistraal-voolikuliini üle Narva ja Narva-Jõesuu vahelise tee. Voolikuliini ületamiseks on paigaldatud spetsiaalne voolikusild. Kustutustöid katkestab tihti magistraalliini purunemine, mille põhjustab surveveega täidetud voolikust autoga üle sõitmine.

Päästeamet palub elanikel suhtuda mõistvalt ja valida sihtkohta jõudmiseks teine tee või ületada voolik spetsiaalset voolikusilda ületades.

Põlengu kustutamine Narva-Jõesuus Foto: Marvel Riik

Sündmuskohale on saadetud päästetehnika Narva-Jõesuust, Narvast, Sillamäelt, Iisakust, Kiviõlist ja Rakverest. Kaasatud on ka politseipatrull liiklemise reguleerimiseks voolikuliini ületamisel.

Põlengu kustutamine Narva-Jõesuus Foto: Marvel Riik

Päästeamet tuletab meelde, et alates laupäevast, 28. juulist, kehtib kogu Eesti territooriumil kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg.

Suure tuleohuga aeg toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas tegutsemisel.

1. Metsas ja maastikul on keelatud suitsetamine, grilliseadme kasutamine, lõkke tegemine ja igasugune lahtise tule kasutamine, sh selleks ettevalmistatud kohtades, st RMK lõkkeplatsidel.

2. Väldi mootorsõidukiga looduses sõitmist. Auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATVga turbasel pinnal. Auto väljalaskesüsteem võib kuiva looduse süüdata ja ATVga turbapinnal sõites võib koguneda turbamulla tolm sõiduki summutile ning selle kuumenedes ja tagasi maapinnale kukkudes võib puhkeda tulekahju.

Samal teemal

01.08.2018
FOTOD | Alam-Pedja looduskaitsealal põleb üle 26 hektari raba, millele on päästjatel raske ligi saada
27.07.2018
Narva lähedal põleb viis hektarit metsa