Jürgen Ligi (Teet Malsroos)

"Mul on olnud rahanduses üsna õnnelik käsi, ehkki nii süüdistuste kui õnnitlemiste peale pean meenutama, et minu ajal ei tähenda tingimata tänu minule ega ammugi minu süül," ütles Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi.

"Olen mõne aja eest siiski öelnud Äripäevale, et rahapesu riske on Eestis alahinnatud. Üheksakümnendatest peale on eksperdid rahustanud, et Eestit selleks tegevuseks ei valitaks, küll aga oli meie piirkonnas selleks mugav koht Läti ja kaugemal palju hämaraid finantskeskusi," kommenteeris Ligi Danske panga rahapesuskandaali.

Ta lisas, et tema aeg rahandusministrina oli suuremas osas kriisihaldus ja ennetusmehhanismide loomine, sealhulgas uued regulatsioonid panganduses ja Euroopa pangandusliit.

"Rahapesu ei olnud rahvusvaheliselt peamine päevakorrapunkt, mitteresidentide hoiuseid vaadeldi rohkem finantsstabiilsuse küsimusena, sest mitu kriisiriiki oli läinud nende õnge, pidanud oma panku päästma ja vajanud siis välisabi ise," seletas Ligi.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Eesti kaudu liigutati tunduvalt rohkem kahtlase taustaga raha, kui seni teada olnud, kirjutas Äripäev juuli alguses. Taani lehe Berlingske andmetel on Eesti filiaalist teadaolevalt 3,3 miljardi asemel läbi käinud koguni 7,1 miljardit eurot, millel on hämar päritolu.

Jaga artiklit

78 kommentaari

G
goi  /   23:26, 31. juuli 2018
Artiklit ei viitsinud lugeda, aga ligi valetab.
K
kas te tõesti ei tea  /   19:46, 31. juuli 2018
et sm Ligi ei vastuta mitte kunagi mitte millegi ees, sest kui ta on miskit otsustanud siis teised alati süüdi. EGO.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis