Maailm

MIS TOIMUB?! Isehakanud president tahab taastada NSV Liitu (85)

Allan Espenberg, 31. juuli 2018, 08:15
„NSV Liit elab, kuni tema kodanikud on elus,“ kuulutab isehakanud NSV Liidu president Sergei Taraskin Facebooki kontol. Foto: Facebook

Venemaal elab hambaarst, kes tahab tagasi endisi aegu, kuigi veidi teistsugusel kujul. Nimelt kuulutas Sergei Taraskin end nii NSV Liidu presidendiks kui ka Venemaa imperaatoriks. Tema meelest on praegune Venemaa ebaseaduslik ühendus ja seetõttu on hädavajalik NSV Liidu taastamine.

Eelmisel nädalal korraldas FSB Sergei Taraskini (55) korteris läbiotsimise, sest teda kahtlustatakse ekstremistlikule tegevusele üleskutsumises, mistõttu algatati ka kriminaalasi. Samal põhjusel otsiti läbi Taraskini aatekaaslase, Aleksandr Solovjovi (52) elukoht. Läbiotsimiste käigus konfiskeeriti video- ja audiomaterjale, põhikirjalisi dokumente ja muudki trükitoodangut, mis puudutavad nende juhitavat organisatsiooni. Uurija kuulas Taraskini ja Solovjovi üle – esialgu tunnistajate, mitte süüalustena.

Taraskin on Venemaal üsnagi tuntud isik, kes on asutanud mitu organisatsiooni ja kellel on palju poolehoidjaid. Tema ja ta toetajad on veendunud, et NSV Liidu kodakondsust pole keegi tühistanud, Venemaa Föderatsiooni nimelist riiki ei eksisteeri ja Vene pass pole kehtiv. Praegune Venemaa Föderatsioon on Taraskini arvates organiseeritud kuritegelik rühmitus, millel on totalitaarse sekti tunnused. Ta kuulutas NSV Liidu lagunemisel tekkinud riigid libariikideks.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee