Elasin lühikest aega ühes Lõuna-Ungari linnas. Ilm oli palav, umbes nagu praegu Eestis. Rahvas kogunes eluvaimu sees hoidmiseks ikka ja jälle linnatänavatel asuvate joogiveepunktide juurde.

„Hüdratsioon on edu alus,“ armastab üks mu sõber öelda. Ega ta palju puusse panegi, sest dehüdreerunud inimene ei funktsioneeri. Ungari veevõtupunktide ümber käis muidugi ka mõnus melu, veidi nagu turuplatsil. Hõimuvendade näitel tekib õigustatud küsimus: miks Tallinnas rahvale joogivett ei jagata?

Kuuma ilma puhul võtan appi interneti. Tohhoo imet! Selgub, et tasuta joogivesi eksisteerib pealinnas juba aastaid. Oma silm olevat ikkagi kuningas – võtan koera ja jalutame läbi põrgupalavuse Harju tänavale, kus peaks olema esimene veevõtupunkt. Natukene otsimist ja lõpuks märkame üsna anonüümset musta toru. Kukume jooma ja selgub, et vesi maitseb tõesti täpselt nagu kraanist.

Järgmine peatus: Viru tänava joogipunkt. Jälle olemas! Peab tunnistama, et kõnnin torust igapäevaselt mööda, aga polnud seda mitte kunagi märganud.

Tööle jõudes uurin kolleegidelt: kas Tallinnas tasuta joogivett ka pakutakse? „Restoranidest ikka saab,“ ütleb üks. Tänaval asuvatest kaevudest pole keegi midagi kuulnud. Loo moraal: kui teed head ja tänuväärset asja, siis anna inimestele ka teada!

Jaga artiklit

12 kommentaari

N
Nojah  /   09:18, 31. juuli 2018
Paar aastakest tagasi pani Tallinna Keskerakondlik linnavalitsus ja Tallinna Vesi kuumalaine ajaks Vabaduse väljakule suure basseini üles! Disainitud liivarand ümber ja elektriliselt juhitavad mängulaevad sees lastele mängimiseks. Kõrval jagati topsidega tasuta puhast joogivett. Reformimeedia seda uudiseks ei pidanud. Savisaart süüdistati aga linna raha raiskamises.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis