Maailm

91 HUKKUNUT: Kreeka tuleohvrite arv kasvab (5)

Toimetas Aadu Hiietamm, 30. juuli 2018, 18:30
Vaade tulest hävitatud Mati külale, mis asub Kreeka pealinna Ateena lähistel. Foto: Reuters/Scanpix
Kreeka pealinna Ateena lähedal nädal tagasi lõõmanud metsa- ja maastikupõlengutes hukkunute arv tõusis  91ni, teatas tuletõrje kõneisik Stavroula Maliri. Teadmata on veel 25 inimese saatus. See on selle sajandi ohvriterohkeim metsatulekahju Euroopas. 

Ateena lähistel toimunud katastroof on Saksa tuleökoloogi Johann Goldammeri arvates väga dramaatiline ja meenutab möödunud aastal Portugalis juhtunut. Seal hukkus kahes metsatulekahjus üle 100 inimese.

Goldammeri sõnul on Vahemere-äärsete riikide maapiirkondades viimastel aastatel vähenenud kitse- ja lambakasvatus. Kui varem sõid kitsed ja lambad seal rohu ja põõsad toiduks, siis nüüd ehitatakse puhkemaju, isutatakse puid ja rajatakse aedu. Sellega kaasneb paraku hoopis suurem tuleoht.

Järjest sagedamini puhkevate metsatulekahjude üks põhjustest on ka globaalne kliimasoojenemine, mis on muutnud ilmaolud ekstreemsemaks. Võib olla kindel, et kliima jääb ka edaspidi ekstreemseks ning Euroopas tuleb olla valmis järjest suuremate metsatulekahjude kustutamiseks, leiab Goldammer.

Samal teemal

9. august 2018, 08:05
ÕUDUSSTSENAARIUM: saabuv kuumaaeg muudab Maa elamiskõlbmatuks
7. august 2018, 21:25
FOTOD | Californiat laastavad metsatulekahjud on osariigi ajaloo suurimad
30. juuli 2018, 11:42
TULEÖKOLOOG: Euroopas tuleb valmistuda järjest suuremateks metsatulekahjudeks
26. juuli 2018, 14:39
Kreeka kaitseminister: tule levikut soodustasid illegaalselt valminud ehitised

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee