Galeriid

GALERII | Kunstnikud Tiina Tammetalu ja Mariann Hakk-Eve kohtusid vaatajatega Viinistu kunstimuuseumis (9)

Ohtuleht.ee, 30. juuli 2018, 14:56
Kunstnikud Tiina Tammetalu ja Mariann Hakk-Eve kohtusid vaatajatega Foto: Arno Saar
Pühapäeva ennelõunal toimus Viinistu Kunstimuuseumi Tünnigaleriides meeleolukas kunstnikutuur, kus oma maalidest rääkisid ning loomesaladustelt kergitasid loori kunstnikud Tiina Tammetalu ja Mariann Hakk-Eve. 

Mariann Hakk-Eve on Eesti-Prantsuse akvarellikunstnik, kes on viimased kolm aastakümmet elanud Prantsusmaal. Kunstnik rääkis oma loomingulisest teest akvarellimaali juurde ja avas vaatajatele fakte oma maalitehnika kohta. 

Teise tünni ekspositsiooni autor Tammetalu on eesti maalikunstnik, kelle näitus "Armastusega Eestist. Identiteedimärke" räägib Laulupeost ja kannab positiivse rahvusluse vaimu. Näituse juurde tsiteeriti klassikuid - alates Jaan Tõnissonist, keeleteadlasest Martin Ehalast kuni Mihkel Mutini, kes oli Tammetalu näituse ainetel lausa essee kirjutanud.

Kuigi publiku hulgas oli välismaalasi rohkem kui eestlasi, oli vastastikune mõistmine ideaalilähedane. Kunstihuviliste hulgas leidus ka kohaliku omavalitsuse tegelasi ning poliitikuid Altja külavanema ja Põhja-Tallinna kultuurikomisjoni liikme näol.

Kultuurihommik lõppes meeldiva koosviibimise ja toitude-jookide mekkimisega Viinistu Kunstimuuseumi Rannarestos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee