Krimi

GALERII JA VIDEO | Tallinna ülikooli juures jäi kaks inimest auto alla (56)

Ohtuleht.ee, 30. juuli 2018 12:18
Foto: Robin Roots
Esmaspäeva lõunapaiku jäi Tallinna ülikooli lähedal ülekäigurajal auto alla kaks jalakäijat. 18- ja 25aastane mees toimetati kiirabiga haiglasse, nende vigastuste tõsidus pole veel teada.

Õnnetuse tõttu seiskus trammiliiklus, samuti oli suletud kaks rida, mis viivad linna ning üks rida, mis viib linna poolt Pirita poole.

Kell 13 taastus trammiliiklus ning avati üks linna poole suunduv sõidurada. Üks linna ja üks Pirita poole viiv sõidurada on endiselt suletud.

Sellegipoolest tuletab Rüütelmaa meelde, et ülekäigurajal ohutuse tagamise eest vastutab nii autojuht kui ka jalakäija. Autojuhil on kohustus jalakäijale ülekäigurajal teed anda, kuid jalakäijal on kohustus veenduda, et talle teed antakse.

"Juhil ja jalakäijal on mõlemal kohustused ülekäigurajal ja seda ikka selleks, et tagada ohutust. Kui üks liiklejatest (juht või jalakäija) peaks kogemata eksima, siis on võimalus liiklusõnnetust ära hoida teise liikleja poolt ja sellel põhjusel on eriti oluline, et mõlemad liiklejad oma kohustusi liigeldes korrektselt täidaksid. Fooridega muutub olukord antud kohas kindlasti ohutumaks," rääkis Rüütelmaa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee