Eesti uudised

ÕL KATSE | Kuidas suudavad täisvarustuses päästjad ja politseinikud töötada põrgukuumuses? (22)

Liis Vaksmann | Videod: Jörgen Norkroos, Erki Pärnaku, 30. juuli 2018 12:27
Foto: Jörgen Norkroos

Üksnes sündmuspaigale välja jõudmine üheksakorruselises majas on paras katsumus – juba neljandal korrusel tahaks seljas oleva päästja täisvarustuse visata kus see ja teine. Jalad hakkavad raskeks muutuma ja kiivrialune justkui keeks. 

Õues on 28 kraadi, õhk seisab. Miski ei soodusta mõtet tõmmata selga 22 kilo kaaluv varustus ja olla pealaest jalatallani kinni kaetud paksude vammustega. Kui aga häirekell annab komandos märku järgmisest väljakutsest, tuleb Nõmme päästjatel just seda teha ja minna tuld kustutama. Tõmmata vaheriiete (õhku läbilaskva T-särgi ja pikkade pükste) peale roobad (vee- ja kuumakindlad paksud püksid ja jope), jalga kummikud-saapad, pähe kiivrisukk ja kiiver. Kuhu kutse viib, seda päästjad veel ei tea. See selgub ajal, kui sündmuskohale sõidetakse. Lõplik pilt saadakse kohale jõudes. Ükski sündmus ei ole identne. 

Meie sündmuspaik on üheksakorruseline maja. Olles selga võtnud ka hingamisaparaadi, mis on vajalik suitsu täis ruumi sisenemiseks, kinnitan jope külge lambi ja termokaamera. Võtan kaasa umbes 10 kilo kaaluvad kangi ja sepavasara, millega saab vajadusel ust lahti murda. Hea päästja võtaks kaasa ka tulekustuti, kuid 25 kilo kaaluvat kustutit tõstes on selge, et kui ma koos sellega peaks trepist üles jooksma, olen pärast paari astet omadega läbi. Seega täna mina nii tubli ei ole.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.08.2018
FOTOD | Mida näeb kuumas linnas termokaameraga?
31.07.2018
Möödunud ööpäeval pidas politsei kinni 13 napsitanud juhti
30.07.2018
ILM EI TUNNE PIIRE: termomeetrid mõõdavad uskumatuid temperatuure

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee