Eesti uudised

ÕL KATSE | Kuidas suudavad täisvarustuses päästjad ja politseinikud töötada põrgukuumuses? (22)

Liis Vaksmann | Videod: Jörgen Norkroos, Erki Pärnaku, 30. juuli 2018, 12:27
Foto: Jörgen Norkroos
Üksnes sündmuspaigale välja jõudmine üheksakorruselises majas on paras katsumus – juba neljandal korrusel tahaks seljas oleva päästja täisvarustuse visata kus see ja teine. Jalad hakkavad raskeks muutuma ja kiivrialune justkui keeks. 

Õues on 28 kraadi, õhk seisab. Miski ei soodusta mõtet tõmmata selga 22 kilo kaaluv varustus ja olla pealaest jalatallani kinni kaetud paksude vammustega. Kui aga häirekell annab komandos märku järgmisest väljakutsest, tuleb Nõmme päästjatel just seda teha ja minna tuld kustutama. Tõmmata vaheriiete (õhku läbilaskva T-särgi ja pikkade pükste) peale roobad (vee- ja kuumakindlad paksud püksid ja jope), jalga kummikud-saapad, pähe kiivrisukk ja kiiver. Kuhu kutse viib, seda päästjad veel ei tea. See selgub ajal, kui sündmuskohale sõidetakse. Lõplik pilt saadakse kohale jõudes. Ükski sündmus ei ole identne. 

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

3. august 2018, 16:53
FOTOD | Mida näeb kuumas linnas termokaameraga?
31. juuli 2018, 06:58
Möödunud ööpäeval pidas politsei kinni 13 napsitanud juhti
30. juuli 2018, 14:59
ILM EI TUNNE PIIRE: termomeetrid mõõdavad uskumatuid temperatuure

22 KOMMENTAARI

p
Põrguvürst 1. august 2018, 20:14
no päästjatest saan aru ,ikkagi tõõ mis tõesti raske ja ohtlik ,kuid see teine grupeering --arusaamatu kuidas munade sügamist saab nimetada tõõks ja kus on see raskus,ohtlikus aste ,no lausa ultra lollus ülistada neid----
a
A:T:S 1. august 2018, 19:37
Minupärast võiksid käija oma riietega tööl nagu ettevõtete juures käivad inimesed kellele ei ole mingeid hüvesid vaid riiklik terror.
Loe kõiki (22)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee