Krimi

Kolm McDonald'si peksmises osalenud noort võeti vahi alla (94)

Ohtuleht.ee, 30. juuli 2018 11:07
Kuvatõmmis Delfile saadetud videost.Foto: Kuvatõmmis (tv.delfi.ee)
Politsei pidas kinni alaealised noormehed, keda kahtlustatakse üle-eelmisel laupäeval Tallinna vanalinnas McDonalds'i kiirtoidurestoranis toimunud röövimises.

Ööl vastu 21. juulit veetis 19aastane noormees koos oma sõbraga aega vanalinna serval Musumäel, kui nende poole pöördus noortekamp ja küsis raha. „Pärast puhkenud sõnavahetust jooksid kannatanu ja tema sõber kiirsöögikohta, kus nad jäid kassade juurde seisma. Sinna tuli ka sama kamp, kes hakkas kannatanut peksma. Lisaks rööviti noormehelt rahakott, kus olid dokumendid ja 50 eurot,” ütles prokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina Õhtulehele.

Samal teemal

Turvafirma G4S kommunikatsioonijuht Reimo Raja rääkis, et nende patrullid said paanikahäire kell 00.39 ja saabusid nelja minutiga, kuid selle aja peale olid kallaletungijad juba jalga lasknud. „Turvatöötaja märkas toimuvat ja vajutas paanikanuppu, samuti üritas vahele segada. Selle peale teda tõugati ja ründajad põgenesid,” nentis Raja. Pealtnägijad jäädvustasid jõhkra kallaletungi ka videole, mis hakkas meedias levima.

Veel samal päeval pidasid Põhja prefektuuri politseinikud kahtlustatavana kinni kaks 17-aastast noormeest, kellest üks võeti kohtu loal vahi alla. 24. juulil tabati Tapal veel üks 15-aastane nooruk ja kaks päeva hiljem Tallinnas 16-aastane noormees ning mõlemad ka vahistati.

„Kuigi tegu on noorte inimestega, taotles prokuratuur neile kohtult raskeimat tõkendit ehk vahistamist. Noormehed on varem mitu korda meie huviorbiiti sattunud. Kuna nende käitumine on teistele inimestele ohtlikuks muutunud, siis peab riik kannatanute õiguste kaitseks vältimatult meetmed tarvitusele võtma,“ selgitas Põhja ringkonnaprokurör Rita Siniväli. Kohus otsustas pärast materjalidega tutvumist taotlused rahuldada.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Roger Kummi sõnul on need noored ka varem süütegusid toime pandud, kuid kahjuks pole varasemad mõjutusvahendid tulemust andnud ning nende käitumine ei ole paranemisemärke näidanud. “Kindlasti tuleks selliste noorukite käitumist tähele panna märksa varem ja ka sekkumine peab olema tõhusam – seda eelkõige lapsevanemate ja ka sotsiaalvaldkonna poolt. Noorukite kuritegelik käitumine ei tohiks kunagi areneda niikaugele, et kellegi kolmanda elu või tervis saavad kannatada,“ ütles Roger Kumm.

Kriminaalmenetlust on alustatud röövimise paragrahvi alusel ja uurimist viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo. Kokku on selles süüasjas neli kahtlustatavat, kellest kolm on kohtu loal vahistatud esialgu kuni kaheks kuuks.

Vaata siit Delfile saadetud videot kallaletungist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee