Lugejakiri

Kiri | Ministrite jooksiklikkusest (9)

Eha Nõmm, 29. juuli 2018, 20:07
 Robin Roots
Tundub, et ministrid lahkuvad töölt täiesti omatahtsi, ilma kellelegi aru andmata. Näiteks Urve Palo lahkumise kohta on kirjas, et see oli erakonnakaaslastele ootamatu. Urve Palo olla erakonnakaaslase Indrek Saare kohta öelnud, et viimane sobiks rohkem EKRE juhiks. Ja siis? Arvamust võib ju ikka avaldada, ega sellepärast ei pea oma tööülesannetest loobuma.

Kas vastuolud erakonnas saavad olla töölt lahkumise põhjuseks? Ministriks hakkas ta ju vabatahtlikult. Vastuolud parteis kiirendasid tema otsust, muidu oleks ta lahkunud kuu aja pärast? Tore küll, kui ministritel on võimalik lahkuda kiirel viisil, teistes ametites olles peab 30 päeva ette teatama. Raadiosaatest kuulsin, et Palo sooviks hoopis ettevõtlusesse naasta, tahab poliitikast lahkuda. Aga ometi naaseb ta hoopis riigikokku.  Kas tõesti riigikogu töö ei olegi poliitika?

Ja kas ministritel polegi mingit kohustust töötada vähemalt järgmiste valimisteni? Liiati on see ju ökonoomne, sest kindlasti saab riigikogust lahkuma sunnitud Liisa Oviir suure hüvitise.

Kas ei peaks riigikogu tegema niisuguse seaduse, et enne järgmisi valimisi lahkuval ministril ei oleks enam võimalust riigikokku niisama lihtsalt naasta? Seadused, mis puudutavad kõrgeid ametikohti, soosivad igati jooksiklust ja isegi premeerivad isikuid, keda see puudutab.

Ministri nimetab  ametisse ja vabastab  ametist president peaministri ettepanekul. Pole veel kuulnud, et peaminister sellise ettepaneku oleks teinud. Aga kas ta seda üldsusele selgitama ei peagi? Ka ei ole kuulnud, et president Urve Palo vabastaks, kuigi kõik näib juba ette otsustatud. Kas president võib ka lahkumisele veto peale panna? Kas Palo ametisse nimetamisel ka ise lubadusi andis, näiteks kohustudes  rahvast teenima?

9 KOMMENTAARI

e
Ettepanek. 6. august 2018, 08:55
Järgmine ettevõtlusminister võiks olla Evelin Ilves.Tubli tädi.Kogu aeg võtab midagi ette.
e
Ei 6. august 2018, 08:43
arvakski Ämbrimeister Palost midagi paremat.Aga ärge kaotage lootust.Varsti istub järgmisel ministritoolil.
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee