17
fotot
Viljandi folgil saab muusikat nautida ka väljaspool lavasid (Aldo Luud)

Viljandi folgil on muusika külastajatega kaasas igal sammul. Kui parasjagu kontserte ei toimu, saab head pillimängu kuulata festivali tänavatel. Külastajatele pakuvad rõõmu nii noored kui ka vanemad, nii mehed kui naised. 

Rute ja Hanna-Grete loovad mõnusa meeleolu viiuli- ja flöödimänguga. Tüdrukud räägivad, et rahvas tuleb päris hästi kaasa. "Osad tulevad ja tantsivad kõrval, see on väga lõbus," sõnab Hanna-Grete. "Mõned vaatavad kurja pilguga, aga üldiselt on ikka tore," naljatleb Rute. "Eks see natuke ikka nõuab julgust ka, aga me käisime koos laagris, kus öeldi, et see pole nii jube kui võiks arvata. Proovisime ja teglikult ongi see väga tore," räägivad tüdrukud. "Kontserdite vahel ei ole muusikat ja mõtlesime, et teeme seda ise," avaldavad nad idee muusikat mängida. 

Rute ja Hanna-Grete (Aldo Luud)

Väike Joosep, kes on trumme mänginud kolm aastat, räägib, et rahvas elab ikka täiega kaasa. "Üks mees tantsis ka," rõõmustab poiss. "Ma mängin umbes pool tundi ja siis teen pausi, pärast mängin jälle," avaldab ta. 12aastane Joosep mängib trumme festivalil tavapäratult ämbrite peal. "Ma olen näinud, kuidas Tallinna vanalinnas nii mängitakse, mõtlesin ka proovida." 

Joosep trumme mängimas (Aldo Luud)

Folgil pakuvad head torupillimängu kolm noort neidu. "Õpime tegelikult koos ja mõtlesime juba kevadel, et võiks tulla ja musitseerida," avaldab üks neidudest. Torupillimängijad räägivad, et rahvas on väga toetav. "Ikka tullakse ligi ja tantsitakse kaasa," on nad rõõmsad.

Puhkpillimängijad (Aldo Luud)

Jaga artiklit

7 kommentaari

M
Mulgist väga Kaugel  /   13:30, 28. juuli 2018
Mina ei paneks neid kaabusid sinna raha koguma. OK. Peenraha on ka parem kui mitte midagi. See ongi selline peenraha taotlus. Kui kaabut ei ole, siis võib tõsiselt rikas inimene tahta üllatada ja sulle kusagile vöö vahele 500 €-se pista. Sest sa ei ole läinud sentide peale välja. Aga hõissaaa ikkagi.
P
pärismaalane  /   06:44, 28. juuli 2018
Kurjad ? Vaevalt, see puhas sisemine rõõm

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis