Kommentaar

Katrin Pauts | Miks on eestlastele puhkamiseks tarvis müra, mitte vaikust?

Katrin Pauts, krimikirjanik, 27. juuli 2018, 18:01

32 KOMMENTAARI

k
Keegi/ 3. august 2018, 01:35
olevat kusagil öelnud, et tumedasilmsed ei ole usaldusväärsed.
v
Vbl / 3. august 2018, 00:05
on point selles, et sõna "puhkus" kasutatakse valesti. Inimene puhkab üldiselt vaikselt. Kui ta lällab, tantsib või kärsatab, siis see ei ole puhkus. Kui ta läheb reisile, siis ta reisib, mitte ei puhka. Inimene elab oma elu ja teeb oma tegemisi. Kui ta ära väsib, siis ta puhkab (mitte ei lälla, tantsi, ega kärsata), sest väsinud inimene ei jaksa muud teha, kui puhata. Seejärel, jõudukogununa, tegutseb edasi. Inimesele on sisendatud, et kui ta teatud tegevusi teeb, siis ta puhkab. Tegelikult hoopis väsitab ja kurnab ennast. Ja on seetõttu ka kergemini manipuleeritav.
a
A/ 2. august 2018, 20:35
Hiljuti olles õhtul kalal karjäärijärvekese kaldal, teisel kaldal palju autosid , noored tegid lõket ning grillisid - nüüd küsimus -mis oli selles erakordset ja meeldivalt üllatavat ?
v
VM/ 30. juuli 2018, 14:49
Suurepärane kirjutis. See müravaba kommuun, vaat see on idee mille vastu mina väga huvi tunneks. Praegu on ikka täiesti talumatu see elu Eestis. Igast otsast kostab mingi arulage ajusid pehmeks tegev tümps. Naabri korterist, maja ees seisvast autost, suvilasse minnes tõmbab jälle keegi mingi pralle käima, siis jälle tuleb mingi järjekordne imeline "festival"... laske lihtsalt olla. Ma ei kuule oma enese mõtteid ja selle läbu sees enam.
s
süda läheb pahaks/ 29. juuli 2018, 20:23
päris tõsiselt, müra ja lärm ajavad iiveldama. Terve nädalavahetuse seda kannatada on lihtsalt jube. see on füüsiline vastus välisele stressile, ütles tohter.. kuhu ma nüüd elama pean minema..
n
närvi/ 29. juuli 2018, 17:45
närvi ajavad need totakad, kes ei saa aru, et nädalavahetus EI OLE see aeg, kui te peate oma bensiininiidukitega muru niitma hakkama. makske kellelegi või tehke nii, et niidetakse tööpäeviti, kui inimesed on ära. nädalavahetusel tahaks oma kodus rahulikult puhata, mitte et peab kordamööda kuulama seda niiduki plära ühelt poolt ja teiselt polt.
a
annan rendile 9 ha/ 29. juuli 2018, 13:54
100 aastat puutumata põlislaant,kõrvalises kohas,vaikus garanteeritud.elekter.

k
Kaheotsaga/ 28. juuli 2018, 20:23
Kas netis mõttetute kirjutiste kirjutamine pole ka saastamine?
h
Hapu Kurk/ 28. juuli 2018, 20:16
Hakkavad peale mingid sellised hapukurgi hooaja jutud.
Maal on traktorid, kanad kaaksuvad, koerad hauguvad...
Mis riigis Katrin Pautsil maal vaikus on?
Kui suvilat proua tahab, siis on teine lugu: oled Tallinast ja maksad. Ja pole ei tramme ega lehmi. Vett ja elektrit ka ei ole.
Napakas.
b
baxxter/ 28. juuli 2018, 11:19
Vaata, see on põhjus, miks mulle Tallin ei meeldi. Tule Sihvale :D
q
Qwerty / 28. juuli 2018, 07:39
Vaikus on paljudele väljakannatamatu - iseendaga tuleb siis tegeleda. Esile tõuseb kõik, millega tegeleda ei taha ja oma isiklik maailm on alasti su ees. Kära, seltskonna ja pideva hõivatusega saab kõike seda vältida (mingi aja).
t
TOHI vaikuses !!!!! oma soovitavat kaupa otsida? kui noortele meeldib oma kõrvu kurdistada, las teevad aga sunniviisiliselt on see jubu. otsin teise poe, seal algab jälle sama. Kui suur müüjate , nendepoolne, teretamine on lõppenud algab ABISTAMINE!/ 28. juuli 2018, 12:31
r
Ru/ 28. juuli 2018, 07:06
Turismuse puutus väikse eesti riigis seega ära heita meelt suht vähesed eestlased ei suuda suud avada vaid mõteliselt neelavad kibetust alla kurku...
t
Tom/ 28. juuli 2018, 04:42
Loen ja loen Pautsi üllitisi ja tegemist on ikka väga õnnetu naisega. Igal pool on halb, iga asi morjendab ainult üks hala. Ainuke asi, mis vist rõõmustab on omaenda kirjutatud lookesed.
t
ta ei väsi/ 28. juuli 2018, 12:32
ennast kiitmast, isegi mainis, et tema tutvusringkonnas on ainult intelligendid, kuhu tal aga asja pole.
e
Eemalseisja/ 28. juuli 2018, 15:57
Tom, arutlege probleemi üle! Teie väljend - väga õnnetu naisega - võtab kohe hinnangulise hoiaku. See ei vii teemaarendust edasi. Harjutage väärikat vaidlemist teema üle, jätke inimene sellest välja.
Soovitan Teil ühe päeva jooksul jälgida, milline on vaikuse-müra suhe Teie ümber. Siis vast üllatute - vaikust PEAAEGU polegi!
Teema, mida autor üles on tõstnud, on ülimalt aktuaalne.
r
RS2/ 28. juuli 2018, 01:36
Ei oska kiita ega laita. Kuid pakun et sageli inimesed kes kogu töönädala veetsid masinate müra sees tahavad puhata vaikuses, ja need kelle tööpäevad möödusid kuskil kontori vaikuses, tahavad hoopis tükis puhata müra sees, no nii vahelduseks. See muidugi rohkem naljaga pooleks välja käidud hüpotees.

m
mõisnik/ 27. juuli 2018, 22:36
Raudkang alajaama, lattide peale ja rahu mõisas. Selleks pole vaja kelleltki luba küsida.
a
aga/ 27. juuli 2018, 19:59
miks pannakse alati kõik ühte patta, on ju palju neid kes eelistavad vaikust
v
Vaikuse eelistaja/ 27. juuli 2018, 20:10
Aga lärmajad võtavad vaikuse eelistajatelt nende eelise...
t
tasa/ 27. juuli 2018, 19:32
Kõiges on süüdi urbaniseerumine, tehniline progress ja üleilmastumine. Norm. elu oli siis, kui elati väiketalunikena, looduse rütmis, tehti parasjagu tööd ja kuulati raadiot.Pidulikul puhul kuulati ka grammofoniplaate. Lauldi ise. Keegi oskas perest lõõtspilli või kannet vm mängida, siis tehti veidi "lärmi". Osati kuulata looduse hääli, süveneda helide varjundeisse.
Nurgas ei olnud telekat, rock polnud veel oma haarmeid kõikjale ajanud. Nüüd on linnalärm ja masinatemüra inimese nii kurdistanud, et ta ehmatab ära, kui seda fooni korraga pole. Mõnel hakkavad vaikuses kõrvad kohisema, mõnel tekib ängistus, Sest inimene on karjaolend ja üksi hakkab kõhe. Ainult tugevad taluvad vaikust. Ja see meeldib neile,
m
maamees/ 28. juuli 2018, 19:08
Oleks hea kui selline rahulik talude aeg tuleks tagasi kus kõik kasvatati ise ja elati õnnelikult 3 põlvkonnaga koos ühe katuse all !
s
see/ 27. juuli 2018, 18:42
mis meeldib pautsile ei pruugi meeldida teistele,kõik pole ju sarnased.igaüks puhkab nii nagu talle meeldib mitte nii nagukeegi soovitab või käsib.
v
Vanaema/ 27. juuli 2018, 20:08
Oleks tore, kui need "teised" kuulaksid oma tümakat kõrvaklappidest, mis heli laiali ei laota. Kui mina naudin vaikust, siis ei sega ma kedagi teist, aga lärmifanaatikud ei lase teistel elada
v
VÕHANDU MARATON 2018/ 27. juuli 2018, 17:46
On juhtunud ka eelnevatel aastatel, kuid sel aastal oli juba segav. Läbid taevaskoda ja siis hakkab mingi "uhh...uhhh...uhhh..-tšatšataša". Mõned paatkonnad olid võrtnud vabaduse oma ajuvabadust teistele jagada.
Milleks!? Milleks suruda oma kehva maitset teistele peale ja üleüldse- mis neile looduses ei meeldi, et nad seda müraga reostavad. Olen osalenud 5 korda ja lihtsalt seepärast, et on vahva, kuid rahvarohkuse juures tulevad sisse ka need, kes võiksid olla mujal. Õnneks on need "diskorid" aeglased ja neist saab lõpuks mööda, aga kiirus on selline vee peal, et nende kisa ja tümakas saadab kilomeetreid.
Ise ei tule nad selle peale, et nii nagu ei sobi?
a
aga/ 27. juuli 2018, 16:53
Minu teooria on see, et kui saabus jälle vabariik, siis said helitehnikud hakata korralikke kõlareid ostma. Suurest vaimustusest ja kõvast tümpsust tekkisid aga pöördumatud kuulmekahjustused (kuulmiskahjustused ei ole ravitavad). Nüüd keeratakse tümakas põhja, sest kuulmine on ammu kadunud.
Eriti "toredad" on peod ja kõrtsud, kus musa nii põhja krutitakse, et teiste inimestega enam rääkida ei saa. Aga võib-olla ei olegi eestlastel teistega vaja rääkida? Mine sa tea.
v
Volli/ 27. juuli 2018, 16:44
Eestlane olen ja eestlaseks jään. Kinno minna ei saa, sest ka normaalsetel filmidel on heli maksimaalselt laes, kontserdile minna ei saa, sest helimehed on kurdid. Linna vahel tuiavatel jõnglastel kostab seljakottidest ilge ropp räpp. Igast kolmandast autost kõlab tümakas. See on Eestimaa. Suurel osal on ajud juba pehmeks taotud ja järjest rohkem taotakse. Aasta tagasi toimus kohtunike pidu Kuressaares ja suur osa õnnelikest linnaelanikest sai sellest osa.
Liigume lõuna poole. Lätlased juba normaalsemad, on kuulda ka linnulaulu. Jõuad slovakkide juurde ja kõrvadel juba paradiis. Oled õnnega koos kui mõne kohaliku jõmmi autost kuuled meie kõrvadele nii tuttavlikku musa (lärmi).
Ammu ei tunne enam äratundmisrõõmu kui kohtad kusagil hotellis eestlaste seltskonda. Suurim rõõm on vaid siis kui nad ennast normaalselt üleval peavad (ei räägi kõva häälega, ei halvusta kõike, ei luba lastel lärmata).
h
Hiiumaalt/ 27. juuli 2018, 16:10

m
Mihkel/ 27. juuli 2018, 15:56
k
,,,/ 27. juuli 2018, 15:42
kui palju vaikust inimene välja kannatab, sõltub ta vaimsest arengust.
j
Jah! / 27. juuli 2018, 15:37

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee