Maailm

TÕELINE POLIITSTAAR: Horvaatia võluv naispresident leidis tee paljude rahvaste südamesse  (22)

Allan Espenberg, 28. juuli 2018 12:30
FÄNNIDE KESKEL: Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarović 1. juulil Nižni Novgorodis Horvaatia ja Taani jalgpallikoondise mängu vaatamas. Foto: AFP/Scanpix
Äsjastel jalgpalli maailmameistrivõistlustel pälvis nn taustajõududest enim tähelepanu Horvaatia naispresident Kolinda Grabar-Kitarović, kes mõni kuu tagasi sai 50aastaseks. Naine viibis oma koondise mängude ajal kohal, kandis Horvaatia rahvusvärvidega punavalgeruudulist lihtsakoelist särki ja elas horvaatide lahingutele palliplatsil kirglikult kaasa, seejuures mitte alati VIP-tsoonis, vaid ka fännide hulgas tavatribüünil.

Kuigi horvaadid ise pidasid oma riigipeast lugu, Forbes paigutas 2017. aastal Horvaatia presidendi mõjukamate naiste edetabelis 39. kohale ja sait https://hottestheadsofstate.com/list/ on mitu aastat nimetanud teda maailma üheks kaunimaks riigipeaks (praegu on ta Justin Trudeau' juhitavas nimekirjas 8. kohal, samal ajal kui Putin on 25. ja Jüri Ratas 122. kohal; naistest on Kolindast eespool vaid Uus-Meremaa ja Islandi peaministrid), polnud väikse Horvaatia riigipea kunagi kuulunud Euroopa huvitavate ja populaarsete poliitikute loetelusse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.07.2018
EMMANUEL MACRON – president, erootikakirjanik ja kanakasvataja
04.09.2016
Maailmas on nüüd 12 naispresidenti: mis roll on aga nende meestel?
21.02.2016
President Ilves Zagrebis: Eesti ja Horvaatia mõistavad ühtemoodi nii piiririikide kui ka kogu Euroopa muresid
01.07.2015
Naispresidendiga riikidel on esileedi asemel esihärra