Maailm

TÕELINE POLIITSTAAR: Horvaatia võluv naispresident leidis tee paljude rahvaste südamesse  (22)

Allan Espenberg, 28. juuli 2018 12:30
FÄNNIDE KESKEL: Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarović 1. juulil Nižni Novgorodis Horvaatia ja Taani jalgpallikoondise mängu vaatamas. Foto: AFP/Scanpix

Äsjastel jalgpalli maailmameistrivõistlustel pälvis nn taustajõududest enim tähelepanu Horvaatia naispresident Kolinda Grabar-Kitarović, kes mõni kuu tagasi sai 50aastaseks. Naine viibis oma koondise mängude ajal kohal, kandis Horvaatia rahvusvärvidega punavalgeruudulist lihtsakoelist särki ja elas horvaatide lahingutele palliplatsil kirglikult kaasa, seejuures mitte alati VIP-tsoonis, vaid ka fännide hulgas tavatribüünil.

Kuigi horvaadid ise pidasid oma riigipeast lugu, Forbes paigutas 2017. aastal Horvaatia presidendi mõjukamate naiste edetabelis 39. kohale ja sait https://hottestheadsofstate.com/list/ on mitu aastat nimetanud teda maailma üheks kaunimaks riigipeaks (praegu on ta Justin Trudeau' juhitavas nimekirjas 8. kohal, samal ajal kui Putin on 25. ja Jüri Ratas 122. kohal; naistest on Kolindast eespool vaid Uus-Meremaa ja Islandi peaministrid), polnud väikse Horvaatia riigipea kunagi kuulunud Euroopa huvitavate ja populaarsete poliitikute loetelusse.

Kuid kõik muutus päevapealt, kui Kolinda sõitis juunis Venemaale. Jalgpalli-MMil saavutas Kolinda tõelise kuulsuse ja populaarsuse, kui elas aktiivselt ja siiralt kaasa oma meeskonna mängule, kallistas jalgpallureid, fänne ja poliitikuid, viskas nalja ja naeratas lummavalt. Nii ongi hakatud teda nimetama äsjase MMi üheks suuremaks võitjaks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.08.2018
EMMANUEL MACRON – president, erootikakirjanik ja kanakasvataja
04.10.2016
Maailmas on nüüd 12 naispresidenti: mis roll on aga nende meestel?
21.03.2016
President Ilves Zagrebis: Eesti ja Horvaatia mõistavad ühtemoodi nii piiririikide kui ka kogu Euroopa muresid
01.08.2015
Naispresidendiga riikidel on esileedi asemel esihärra

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee