Esiplaanil Qasem SoleimaniFoto: AP/Scanpix
Ohtuleht.ee 27. juuli 2018 09:17
Iraani islamirevolutsiooni kaardiväekorpuse eliitüksuse Quds ülem kindralmajor Qasem Soleimani on hoiatanud president Donald Trumpi, et kui USA ründab Iraani, hävitab Iraan kõik, mis ameeriklastele kuulub. Soleimani vandus, et kui Trump sõda alustaks, oleks selle lõpetajaks Iraan, kirjutas kohalik uudisteagentuur Tasnim. 

Mõned päevad tagasi oli Trump hoiatanud Iraani presidenti, kirjutades Twitterisse, et kui too peaks veel USA-d ähvardama, tabavad teda tagajärjed, mille sarnaseid on ajaloo vältel vähesed kogenud. 

„Sõdurina on minu kohustus vastata sinu ähvardustele“, teatas Soleimani. „Räägi minuga, mitte presidendiga. Meie presidendil pole väärikas sulle vastata,“ lisas ta ning jätkas: „Me oleme nii lähedal, et sa ei oska isegi ette kujutada. Tule. Me oleme valmis. Kui sa alustad sõda, siis meie lõpetame sõja. Sa tead, et see sõda hävitaks kõik, mis sul on,“ sõnas Soleimani. 

Iraani kõrge sõjaväeametnik süüdistas USA presidenti muuhulgas ka vääritus keelekasutuses ning võrdles Trumpi väljendusviisi ööklubides ja kasiinodes kasutatavaga. 

Pinged kahe riigi vahel hakkasid arenema pärast USA väljaastumist Iraani tuumaleppest.

Trumpi 24. juulil kirjutatud säuts, mis adresseeritud Iraani presidendile Hassan Rouhanile: 

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Uunu 29. juuli 2018 09:30
No, ja mis ta siis ütlema pidi? Meie aja kangelane, Eesti sõjaväeohvitser (nime ei mäleta) ütles ju, et venelased hakkavad Tallinnas surema, kui nad siia peaksid sõjakäigul jõudma.
Ajaloo huviline 27. juuli 2018 13:19
Sõjaeelne prantsuse kirjanik, oma raamatutega maaimakuulsuse omandanud lendur Antoine de Saint Exupery kirjeldas oma raamatus "Inimeste maa" oma kohtumist mingi Sahaara kõrbe alistumatute nomaadide śuguharu šeigiga. Pealik, kes võis välja panna umbes 200 mitmesuguste püssidega relvastatud kaameliratsanikku, hooples enesekindlalt. Et sina ole rõõmus ja õnnelik, et sinu Pariis asub kaugemal kui sada päevateekonda. Sest muidu paneksin ma oma vaprad võitljad sadulasse ja me pühiksime selle Pariisi maa pealt ära!

SISUTURUNDUS