Maailm

Iraani kõrge sõjaväeametnik Trumpile: sõda hävitaks kõik, mis sulle kuulub (2)

Ohtuleht.ee, 27. juuli 2018 09:17
Esiplaanil Qasem SoleimaniFoto: AP/Scanpix
Iraani islamirevolutsiooni kaardiväekorpuse eliitüksuse Quds ülem kindralmajor Qasem Soleimani on hoiatanud president Donald Trumpi, et kui USA ründab Iraani, hävitab Iraan kõik, mis ameeriklastele kuulub. Soleimani vandus, et kui Trump sõda alustaks, oleks selle lõpetajaks Iraan, kirjutas kohalik uudisteagentuur Tasnim. 

Mõned päevad tagasi oli Trump hoiatanud Iraani presidenti, kirjutades Twitterisse, et kui too peaks veel USA-d ähvardama, tabavad teda tagajärjed, mille sarnaseid on ajaloo vältel vähesed kogenud. 

„Sõdurina on minu kohustus vastata sinu ähvardustele“, teatas Soleimani. „Räägi minuga, mitte presidendiga. Meie presidendil pole väärikas sulle vastata,“ lisas ta ning jätkas: „Me oleme nii lähedal, et sa ei oska isegi ette kujutada. Tule. Me oleme valmis. Kui sa alustad sõda, siis meie lõpetame sõja. Sa tead, et see sõda hävitaks kõik, mis sul on,“ sõnas Soleimani. 

Iraani kõrge sõjaväeametnik süüdistas USA presidenti muuhulgas ka vääritus keelekasutuses ning võrdles Trumpi väljendusviisi ööklubides ja kasiinodes kasutatavaga. 

Pinged kahe riigi vahel hakkasid arenema pärast USA väljaastumist Iraani tuumaleppest.

Trumpi 24. juulil kirjutatud säuts, mis adresseeritud Iraani presidendile Hassan Rouhanile: 

Samal teemal

31.07.2018
Trump leebus: olen valmis igal ajal kohtuma Iraani liidritega
29.07.2018
UUE SÕJA OHT: Trump võib rünnata Iraani juba augustis
23.07.2018
Trump tegi Iraani liidrile ehmatava hoiatuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee