Geiparaad. Tallinn Pride Parade. (Alar Truu)

Alates selle aasta algusest EKREsse kuuluv Mart Saarso võttis oma Facebooki seinal teravalt sõna LGBT-vähemuste suunal, nimetades neid "sada protsenti vaimseteks invaliidideks".

"Kõik need perverdid, kes mahuvad lühendi "LGBT" alla, tuleb arvele võtta, kui 100% vaimsed invaliidid, millega kaasneks valimisõiguse tühistamine. Samas ei tähendaks see, et nad tööd tegema ei pea. Vaimne puue ei sega töötamist kirka ja labidaga ning ei kätke endast otsest ohtu tervele ühiskonnale. Ma mõtlen seda täiesti tõsiselt," kirjutas Saarso nüüdseks kustutatud postituses.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Sama päeva hommikul kurtis Saarso, et Facebook süüdistas teda vihakõnes.

"Ma ei mõtle siin enam millestki, sest sain just vihakõne hoiatuse Facebooki käest ühe väga ammuse kommentaari eest," kirjutas Saarso.

"Kallid kaasteelised, see keskkond siin on rangelt tsenseeritud ja targem on leida mõni teine kanal, kus vabalt mõtteid avaldada saab. Ilma naljata. Sõnaga, ma edaspidi jälgin, ei väljenda emotsioone (ei laigi) ja messengeri kasutan vaid siis, kui muid kanaleid pole," lubas ta.

Jaga artiklit

103 kommentaari

J
JUHAN  /   18:20, 29. juuli 2018
On loomulik, et psüühiliste häiretega inimesi, kes vajavad eestkostet, ei saa valimisurnide juurde lasta. Seega on küsimus selles, kes meist on normaalsed ja kes mitte. Kas näiteks grupp indiviide, kes sooritavad looduse poolt seatud ja liigi paljunemiseks mõeldud su.guakti millegipärast hoopiski p ä r akusse. Või siis hoopiski heterod.. See põlvkond, kes õppis seksuaalsuse põhitõdesid tundma nõukogude aja ülipopulaarsest tõlkeraamaust "Avameelselt abielust", kasvasid teadmistes, et neid praegusi vähemusi peeti tol ajal seksuaalse orientatsiooni h ä l v e t e k s. Ja paljusid praegu normaalsusele pretendeerivaid kummalisi tegevusi nimetati siis p e r vers.susteks. ,
Q
qqqq  /   14:07, 27. juuli 2018
Täitsa mehe jutt kohe

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis