48
fotot
Toitlustamine Viljandi folgil (Aldo Luud)

Nagu igal õigel festivalil, on ka Viljandi folgil püsti pandud toitlustustelgid. Kosutust pakuvad nii väiksemad ettevõtted ja talud kui ka tuntud resoranid nagu Asian Chef, Pierre ja Hot Pot. Toite on seinast seina: burgeritest sušini ja kebabist suitsukalani.

Selleks, et endale korralik praad osta, peab välja käima kindlasti üle viie euro, keskmine hind on esmapilgul seitsme euro ringis. Festivalil on suur toitlustusala, mis meenutab pikka tänavat. Mõlemal pool on püsti pandud telgid. Nendest möödudes on imemaitsvad lõhnad, mis kohe kutsuvad sööma. Palaval ilmal on söögi kõrvale kosutuseks hea võtta käsitööõlut ja -veini. Samuti maiustab folgirahvas jäätist süüa.  

Festivali müügiplatside pealik Piret Aus räägib, et seinast-seina toiduvalik on taotluslik. “Juba veebruaris-märtsis kuulutame välja konkursi, millest valitakse välja parimad toitlustajad.” Piret lisab, et kuna festival on rahvusvaheline, tuleb ka sellele tähelepanu pöörata. “Meil on vaja, et rahvusköögid oleks esindatud ja proportsioonis. Näiteks on olemas armeenia ja aasia köögid,” räägib ta. “Peame oluliseks, et kõik saaks söönuks-joonuks.”

Jaga artiklit

37 kommentaari

  /   20:22, 27. juuli 2018
toidu kohta ei oska miskit öelda,aga müüjatüdrukud on küll kenad.
A
aga  /   20:20, 27. juuli 2018
ei oleju igale maitsele, kõigil on friikad ja needki on vastikult üle maitsestatud

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis