eurovision
Tänavuse Eurovisioni võitja Netta. (Keit Paju)

Iisraeli riiklik telekorporatsioon Kan hoiatab: riik võib kaotada õiguse tuleva aasta Eurovisioni korraldada, kui kiiremas korras rahakotiraudu ei avata.

Kanil tuleb viie päeva jooksul tasuda Eurovisioni korraldamiseks 12 miljoni euro suurune deposiit, vahendab The Times of Israel. Vastasel juhul võib Iisrael kaotada Eurovisioni korraldamise õiguse. 

Kuulu järgi on Kan taotlenud valitsuselt korporatsiooni eelarve suurendamist, sest hiigeldeposiidi tasumine viiks tema eelarve miinusesse. Kuid rahasüsti Kan ei saanud.

Kommunikatsiooniminister Ayoub Kara pakkus Kanile väidetavalt laenu deposiidisumma katmiseks, kuid korporatsioon keeldus ning nõudis  tänavuse eelarve suurendamist.

Nüüd on Kan saatnud peaminister Benjamin Netanyahule, rahandusminister, Moshe Kahlonile ja kommunikatsiooniministrile hoiatuse, et kui raha viie päeva jooksul ei maksta, on risk, et Eurovision korraldatakse hoopis mujal. 

Netanyahu on juba hoiatanud, et riik lauluvõistlust ei rahasta. Kuid Eurovisioni korraldamine läheb The Times of Israeli andmeil maksma umbes 35 miljonit eurot. Peaministri nägemuses on Kani eelarve piisavalt suur - 160 miljoni euro ringis - , et selle summaga toime tulla. 

Jaga artiklit

9 kommentaari

J
juudi lahendus   /   09:31, 27. juuli 2018
Võta laenu! Ainult nii on koššer.
J
Johhaidii  /   08:55, 27. juuli 2018
Iisrael saab USA-lt praegu PÄEVAS ligikaudu 10 miljonit dollarit toetust. Ilmselt peaks eurovisiooni kulud kinni maksma euroopa riigid - juutide sajanditepikkuse põhjuseta tagasikiusamise eest vms. Naljanumber!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis