Maailm

VAHERAHU: Juncker tegi Trumpiga diili (8)

Toimetas Aadu Hiietamm, 26. juuli 2018 17:00
HARMOONIA: Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker Washingtonis Valges Majas USA presidenti Donald Trumpi hüvastijätul põsele suudlemas.  Foto: Twitter
Euroopa saab kergendatult hingata. Kolmapäeval Washingtonis Valget Maja külastanud Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker jõudis USA presidendi Donald Trumpiga kokkuleppele, et kaubandusrindel maetakse sõjakirves vähemalt ajutiselt maha. 

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles pärast kõnelusi koos USA presidendi Donald Trumpiga antud pressikonverentsil, et sündis diil, mis võtab pinged maha. „Tänan, Donald,“ pöördus Juncker Trumpi poole. 

Samal teemal

Täpsemalt lubas Juncker Euroopa Liidu nimel osta USAst suuremas koguses sojaube ning vedeldatud maagaasi. USA omakorda hoidub uute tollide kehtestamisest Euroopast imporditavatele autodele, millega Trump on varem korduvalt ähvardanud.

Trump kinnitas pressikonverentsil veel, et USA ja Euroopa Liit leppisid kokku jätkata koostööd nulltariifide, -tõkete ja toetuste suunas. See tähendab, et Euroopa Liidu ja USA läbirääkimised kaubandustüli lõplikuks lahendamiseks jätkuvad.

Ekspertide hinnangul astusid Juncker ja Trump sammu õiges suunas, kuid nende otsustatu ei ole veel õiguslikult siduv. Ettevaatlikuks teeb seegi, et Trump on juba korduvalt lubatust hiljem lahti öelnud ning kes garanteerib, et see ei juhtu ka nüüd.   

 Saksa Tööstus- ja Kaubanduskodade Liit (DIHK) võttis äraootava positsiooni. „Pakutud lahendused lähevad õiges suunas, kuid teatud portsjon skeptitsismi jääb,“ ütles DIHKi juht Eric Schwitzer.

Võimalik, et Trumpi sundis varasemaid seisukohti pehmendama ja Euroopa Liiduga tihedamat koostööd tegema hirm ühise vastase Hiina ees.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee