Eesti uudised

VTA kontrollib MMSi andmist lemmikloomadele (9)

Toimetas Triinu Laan, 26. juuli 2018, 12:36
Fotol olevale koerale omanik MMSi ei anna.Foto: Tairo Lutter
Sotsiaalmeedias leviva info põhjal manustatakse MMSi lemmikloomadele. Veterinaar- ja toiduamet juhib tähelepanu, et tegemist on ainega, mis võib põhjustada loomadele tervisekahjustusi. 

MMSi nime all propageeritav naatriumklorit on tugev mürgine aine, mida kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi. 

Samal teemal

Loomakaitseseaduse kohaselt tuleb lemmiklooma tervist ja heaolu kontrollida regulaarselt. Loom vajab suuremat tähelepanu haiguse ajal. Kui lemmiklooma tervise ja heaolu kontrollimisel leitakse kõrvalekalle tavapärasest käitumisest, tuleb välja selgitada selle põhjus ning võtta meetmed lemmiklooma tervise ja heaolu parandamiseks. Haigestunud või vigastatud lemmikloom peab saama vajalikku ravi. Ravi vajalikkust ja viisi saab otsustada veterinaararst ehk vastava kvalifikatsiooniga isik. Looma ravimisel tuleb teda kaitsta välditavate kannatuste eest.

Amet juhib loomaomanike tähelepanu, et mistahes kahjuliku aine manustamist loomale võib käsitleda loomakaitseseaduse alusel kui looma suhtes lubamatut tegu. 

VTA kontrollib saadud informatsiooni, mis puudutab MMSi loomadele andmist. 

Veterinaar- ja toiduamet seisab tarbimisväärse toidu ja tervete loomade eest Eestis. Selleks teeb amet järjepidevat kontrolli nõuete täitmise üle kogu toidukäitlemise ahela ulatuses: loomakasvatusest, toidu tootmisest ja töötlemisest kuni toidu tarbijani jõudmiseni.

9 KOMMENTAARI

m
mh 6. august 2018, 02:05
Mind huvitab kuidas tapamajad seda ainet kasutavad. Kas Eesti turul on sellist liha, mida on töödeldud selle ainega. Lubatud see on, Eesti ka nõus olnud. Kui liha on selle ainega töödeldud, siis sööme seda ju sisse. kõik, sealhulgas ka loomad.
k
27. juuli 2018, 10:41
kas loomale saab niisama lihtalt mürki sisse anda? loomal peaks ikka vaist nii arenenud olema, et ta ei limpsi seda, mis ohtlik on. aga äkki on loomal vajadus selle aine järele?
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee