Eesti uudised

VTA kontrollib MMSi andmist lemmikloomadele (9)

Toimetas Triinu Laan, 26. juuli 2018 12:36
Fotol olevale koerale omanik MMSi ei anna.Foto: Tairo Lutter
Sotsiaalmeedias leviva info põhjal manustatakse MMSi lemmikloomadele. Veterinaar- ja toiduamet juhib tähelepanu, et tegemist on ainega, mis võib põhjustada loomadele tervisekahjustusi. 

MMSi nime all propageeritav naatriumklorit on tugev mürgine aine, mida kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi. 

Samal teemal

Loomakaitseseaduse kohaselt tuleb lemmiklooma tervist ja heaolu kontrollida regulaarselt. Loom vajab suuremat tähelepanu haiguse ajal. Kui lemmiklooma tervise ja heaolu kontrollimisel leitakse kõrvalekalle tavapärasest käitumisest, tuleb välja selgitada selle põhjus ning võtta meetmed lemmiklooma tervise ja heaolu parandamiseks. Haigestunud või vigastatud lemmikloom peab saama vajalikku ravi. Ravi vajalikkust ja viisi saab otsustada veterinaararst ehk vastava kvalifikatsiooniga isik. Looma ravimisel tuleb teda kaitsta välditavate kannatuste eest.

Amet juhib loomaomanike tähelepanu, et mistahes kahjuliku aine manustamist loomale võib käsitleda loomakaitseseaduse alusel kui looma suhtes lubamatut tegu. 

VTA kontrollib saadud informatsiooni, mis puudutab MMSi loomadele andmist. 

Veterinaar- ja toiduamet seisab tarbimisväärse toidu ja tervete loomade eest Eestis. Selleks teeb amet järjepidevat kontrolli nõuete täitmise üle kogu toidukäitlemise ahela ulatuses: loomakasvatusest, toidu tootmisest ja töötlemisest kuni toidu tarbijani jõudmiseni.

Samal teemal

09.08.2018
SILMAARSTID HOIATAVAD: ära pane silma MMSi ja teisi „imerohtusid“
04.08.2018
AKADEEMIK VASARA MINILOENG: kuidas end veenda, et MMS pole ravim
25.07.2018
Loomakaitsjad MMSist: õõvastav näha, kuidas inimesed loomadele mürki söödavad
24.07.2018
Eestlased söödavad MMSi sisse ka oma koertele ja kassidele