Eesti uudised

Isehakanud hambaarst puuris aastaid patsientide hambaid, enne kui vahele jäi (15)

Juhan Haravee, 25. juuli 2018 19:42
PATSIENDI USALDUS: Kuidas võib hambavalus vaevlev klient aru saada, kes end valge maski taga varjab – hambaarst või hambatehnik? Kohus aga teab, keda istuma panna, kas või tingimisi. Foto on illustreeriv. Foto: Andreas Berheide/VIDAPRESS
Aastaid erakliiniku tänulike patsientide suuõõnes toimetanud hambatehnik kinnitas kõigile, et on kvalifitseeritud hambaarst Moskvast. Kas ja kuidas aitavad litsentsita ravitsejate suhtes rakendatavad karmid meetmed paljudele kättesaamatut hambaravi hädalistele lähemale tuua?   

Tervishoiuteenuste turu piraatlus pälvib võimude üha teravamat tähelepanu. Olgu libameedikud nii osavad ja hinnatud kui tahes, peab arstil Eestis olema teenuse osutamiseks vajalik ettevalmistus – koos vastava erihariduse, seda tõendava dokumendi ja tegevusloaga. Selle vaatamata ujub aeg-ajalt ikka mõni ebaseaduslikku raviteenust pakkuv tegelane välja: hinnad on soodsad, järjekorrad peaaegu olematud ja soovitused soojad. Hädalisi ei huvita aga arstikabineti seinal rippuv raamitud litsents vähimalgi määral – peaasi, et „tohter“ on mõistev, räägib patsiendile arusaadavas keeles ega koori pärast seitset nahka.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.10.2018
GALERII JA VIDEO | PÕRANDAALUNE HAMBAKLIINIK: oma korteris hambaid tohterdanud vanaproua sai karistada
15.08.2018
ETTEVAATUST IMETOODETEGA! Terviseamet hoiatab Valgorect geeli eksitava reklaami eest
15.08.2018
Puseriti hambad sirgesse ritta: breketite või kapedega?
27.07.2018
HAMBAARST HOIATAB: ära näri jääkuubikuid!