(LAURA OKS)

Jalad ja käed ei külmeta. Kuidagi teistmoodi on olla. Veidi harjumatu isegi. Milles asi? Kas tõesti on siinamail nüüd soe? Eestis? Jah, Eestis. Päriselt ka. Soe on.

Harjumatu kuumus on peale higinäärmete ka eestlaste vingumistšakrad lahti ajanud.. Liiga palav on bussis, kodus ja tööl. Sõpradel külas olla on täiesti võimatu, sest ajab higistama ja üleüldse kogu eksistents täielik jama. Ülemus, vana sunnik, käsib tööle tulla, selle asemel, et kuumapühad välja kuulutada. Tüdruksõber võiks  üldse olla jääst tehtud, et tema kõrval oleks mõnus magada.

Julgesti võib väita, et 365 päevast kahesajaviiekümnel on ilm Eestis täielik saast. Jah, on aastaid, kui on parem, ent üldiselt on ilusaid päevi ikka vähem. Seetõttu ei tasu praegu vinguda. Küll läheb uuesti külmaks, hakkab sadama ja tuul tõuseb. Ses suhtes, et põllumeestel ei tohiks iseenesest vahet olla. Nii palju kui mina aru saan, siis on ilm igal juhul viljakasvatamiseks ebasobiv ja tuleb järjekordselt hinda tõsta.

Jaga artiklit

4 kommentaari

S
See reporter  /   04:20, 26. juuli 2018
on küll juba kuumarabanduse saanud. Põhimõtteliselt sada päeva järjest kuiva ei ole meie oludes tavaline. Tänapäeval enamus tootmishooneid kinnised plekkkarbid, mille kliima on arvestatud max nädalase järjestikuse sooja perioodiga. Rügada 8..12 tundi jutti 30+ palavusega liini ääres pole mitte sama mis palmi vilus peesitada.
S
Sahara ootajatele  /   19:05, 25. juuli 2018
Põud on vallutanud pea kogu põhjapoolkera, inimesed põlevad perekondade kaupa surnuks

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis