Repliik

Rahandusministeerium ei tee 100 000eurose uuringuga nalja (22)

Arvamustoimetus, 25. juuli 2018, 17:17
 Aldo Luud
Kas rahandusministeerium kavatseb tõsimeeli kulutada 100 000 eurot Läti piirikaubanduse uurimiseks või on tegu suvekuumusest põhjustatud erilise riigihuumori vormiga? Millist kuldmuna riik ootab selle raha eest? Kes konkreetselt algatas selle uuringu ja määras kindlaks kulutatava summa? 

Siiri Suutre, rahandusministeeriumi avalike suhete osakond: Aktsiisiteema kütab palju kirgi ja igaühel on selle kohta oma arvamus, kuid objektiivseid järeldusi on nende põhjal keeruline teha. Selleks ongi vaja kokku panna sõltumatu analüüs, mis aitaks teaduspõhiselt hinnata otsustega kaasnevaid riske ja võimalusi tulevikuks. 

Seni pole objektiivset arvulist hinnangut, kuidas aktsiisipoliitika ja piirikaubandus mõjutavad praegu ja tulevikus Eesti ettevõtete majandustulemusi ning Eesti majanduse konkurentsivõimet, tööhõivet, regionaalarengut jms. Avalikus ruumis on rohkelt (väärtus)hinnangulist ja emotsionaalset infot, kuid põhjalikke järeldusi nende alusel teha ei saa. 

Analüüsi tulemusel on järgmistel valitsustel, riigikogu koosseisudel ja avalikkusel kasutada põhjalik info viimaste aastate aktsiisipoliitika majanduslikust mõjust, hinnang tulevaste aktsiisipoliitiliste valikute majanduslikule mõjule ning vastavad soovitused, mis kõik kokku toetab oluliselt teadmispõhisemat aktsiisipoliitikat tulevikus. 

Uuring on väga mahukas, selle eeldatav maksumus lähtub turuhindadest. Hanketingimustes toodud 100 000 eurot (83 333 eurot + käibemaks) on maksimaalne eeldatav maksumus ja uuringu hind võib ka väiksemaks kujuneda. 

Rahandusministeerium maksab kinni poole uuringust. Teema on oluline ja sellele on toetuse andnud ka Eesti Teadusagentuur teadmistepõhist poliitikakujundamist toetavast RITA programmist.

22 KOMMENTAARI

e
et siis 6. august 2018, 15:07
Lihtne on ju küsida Eesti tootjatelt kui palju on müüdud kaupa sinna piiriäärsetesse ketipoodidesse. See omakorda on kõik sealt ilusti koju tagasi tul...
(loe edasi)
a
ar 1. august 2018, 11:18
oli kui rikkas riik meil on raha on nagu õhku ja pole kuhugi panna!!!!
Loe kõiki (22)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee