Maailm

ENESETAPP: naisliikumise Femen asutajaliige leiti Pariisis surnuna (22)

Aadu Hiietamm, 25. juuli 2018, 18:00
KUNSTNIK: Pariisis elades keskendus Oksana Šatško peamiselt kunstnikutööle. Pilt on küll tehtud kuus aastat tagasi Kiievis.Foto: Reuters/Scanpix

Oksana Šatško oli meie aja kangelanna, kes võitles ebaõigluse vastu ja võrdõiguslikkuse eest. Oksanat ei ole enam meiega, kuid ta on siin ja kõikjal. Ta jääb feminismi ajalukku, teatas naisliikumine Femen pärast seda, kui selle liikumise üks asutajatest Oksana Šatško leiti tema Pariisi kodust esmaspäeval surnuna. 

 Oksana Šatško oli surres 31aastane. Agentuuri AFP teatel oli tema surnukeha juures hüvastijätukiri, mis viitas, et ta sooritas enesetapu. Väidetavalt oli ta juba varem teinud kaks enesetapukatset.

Šatško oli üks Kiievis 2008. aasta aprillis alguse saanud naisliikumise Femen kolmest asutajast. Liikumine meenutas järelehüüdes, et üheskoos seisti Kiievis Maidanil ja rikuti valjude hüüetega sealset rahu, jäädi ellu Valgevene metsas, kus neid mõnitas kohalik KGB, ja marsiti Pariisi tänavatel, et formeerida uued naiste feministlikud pataljonid. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. august 2018, 09:36
Lady Gaga tätoveeritud zombipoiss võttis endalt elu
9. veebruar 2018, 13:40
Femen soovitas Porošenkol Viini ooperiballilt kuradile kerida
27. jaanuar 2018, 18:04
TŠEHHI VALIMISED: migratsioonivastane Miloš Zeman jätkab presidendina
15. jaanuar 2018, 18:30
Femeni eesrindlikud paljasrindlastest naisõiguslased jätkavad proteste

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee