Krimi

Kohus otsustas mehe vahi alla jätta!

PROKURÖR: Taavi Sõnajalg oli tulistamise ajal kokaiinijoobes (65)

Ohtuleht.ee, 25. juuli 2018 16:12
Taavi Sõnajalg kolmapäeval 25. juulil toimunud Tallinna ringkonnakohtu istungil. Foto: Martin Ahven

Ringkonnakohus otsustas kolmapäeval jätta vahi alla Taavi Sõnajala, kes peeti kinni pärast juuni lõpus Tallinna kesklinnas toimunud tulistamist. 

Sõnajala vahistamise vaidlustas Tallinna ringkonnakohtus tema kaitsja vandeadvokaat Sven Sillar, kes palus oma kliendi kas lihtsalt vabadusse lasta või vähemalt vahistamise kautsjoniga asendada. Advokaat pakkus kautsjoniks miinimummäära lähedast summat, mis oleks Eesti kohtupraktika põhjal 10 000 eurot. Sõnajalg ise ütles kohtus, et tagatisraha maksaks tema abikaasa ning mõistlik summa oleks 10 000–15 000 eurot.

Politsei kahtlustab 34aastast Sõnajalga tulirelvaga toime pandud avaliku korra raskes rikkumises ehk rahvakeeli huligaansuses ja Harju maakohus võttis ta 2. juulil prokuröri taotlusel vahi alla. Sõnajalalt vabaduse viinud sündmused leidsid aset paar päeva varem, 30. juuni hommikul kella 9.15 ajal Pärnu maanteel asuva baari Café VS ees.

Taavi Sõnajalal tekkis tüli 26aastase Erkiga ja meeste vahel puhkes kaklus, mispeale haaras Sõnajalg oma autost relva ning tulistas Erkit käsivarde. Politseinikud pidasid Sõnajala kinni ja viisid ta jaoskonda. Kiirabi toimetas kuulihaava saanud Erki haiglasse, kus talle osutati esmaabi ning lasti seejärel kodusele ravile.

Kaitsja sõnul polnud aga Sõnajala eesmärk mitte huligaanitsemine, vaid teda rünnanud kurjategija kinnipidamine, mis tal ka õnnestus. “Ta tegi seda kõige ökonoomsemal viisil, enne kui politsei kohale jõudis. Neli inimest tungis talle kallale, ta üritas ennast kaitsta ja kukkus pikali, teda peksti näkku, ninaluu ja ribi olid katki,” kirjeldas advokaat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.07.2018
Narkojoobes tulistanud Taavi Sõnajala kohtuprotsess algab sügisel. Ohus oli ka 17aastane neiu!
07.07.2018
Kas eestlastel on kodus liiga palju relvi?
02.07.2018
Üks öö tõi Tallinnas kaasa kaks tulistamist ja kaks kannatanut
02.07.2018
FOTOD | Tallinnas Tähetorni hotelli ees toimus tulistamine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee