Eesti uudised

TAHTEJÕUD: kaks korda selja murdnud mees liigub taas (3)

Katrin Helend-Aaviku, 25. juuli 2018 00:01
VISA HING: „Minu tugevam külg on heegeldamine, aga punun ka vöösid ja käepaelu, olen teinud siidimaali ja kudunud kangastelgedel,“ loetleb jalgadest halvatuks jäänud Ülo õpitud oskusi, mille abil ta nüüd elatist teenib.Foto: Katrin Helend-Aaviku
„Kui ikka ise oskad midagi oma kätega valmistada, saab elus igast raskest olukorrast välja. Minu puhul on see nii olnud ja on alati aidanud,“ ütleb Ülo Saun. Ta jäi 16 aastat tagasi jalgadest halvatuks, kukkudes ehituselt alla. Praegu teenib ta elatist kaltsuvaipade heegeldamise ning vööde ja käepaelte punumisega.

Haapsalus büroomaja kolmandal korrusel on uks, kust silti „FIE Ülo Saun käsitöö“ tähele panemata sisse astudes võiks arvata, et seal tegutseb nobedate naiste käsitööring. Ukse kõrvale on välja pandud tubli ports heledates toonides kaltsuvaipu ja töölaual seisab pooleliolev tumedamustrilinegi. Laual on kastitäis kangatükke, selle all aga mitu kasti ümmarguseks keritud riideribasid. Riiulis ilutseb suur valik eri värvitoonides villasest lõngast punutud vöösid, käepaelu ja seebitaskuid. See kõik, mida silm haarab, on ühe mehe kätetöö.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.06.2019
NAPSISENA TEHTUD HÜPE MUUTIS NOORE MEHE ELU: „Tervet eelmist elu tahaks tagasi …“
20.06.2018
Eesti arstid panid murdunud selgrooga poisi nelja päevaga jalule
11.04.2018
VIDEO | „Puuetega inimeste hulgas võib olla tulevane Erki Nool, aga meile ei anta isegi võimalust.“
03.07.2017
"Kõige hirmsam oli see, et ma sain kõigest aru, aga ei osanud enam rääkida!"