Metsapõleng Karboles, Rootsis (MATS ANDERSSON/AFP/Scanpix)

Rootsis on põlenud viimase paari nädala jooksul 25 000 hektarit metsa. Rootsis elav vabakutseline ajakirjanik Anu Kaupmees selgitas "Aktuaalses kaameras", et lisaks veepommide ja lume kasutamisele püüavad päästjad tuld ohjata nii, et tekitavad metsa süütamisega tule liikumise teele metsata ala.

Kui möödunud nädalal lõõmas üle riigi 80 metsatulekahju, siis tänaseks on enam kui pooled neist kustutatud, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Peale veega pommitamise tehakse nii, et tuletõrjujad ka ise panevad metsale tuld otsa. Mõte on nimelt selles, et tuletõrjujad panevad metsa põlema sellest suunast, kuhu tuli liigub ja tekitatakse seega tule liikumise teele metsata ala, et tulel ei oleks midagi n-ö söödaks võtta. Kasutusele on võetud ka suusakeskuste eelmisest aastast konserveeritud lumi," selgitas Kaupmees, et tuletõrjujad kasutavad põlengu kustutamiseks erinevaid meetodeid.

Vaata pikemalt "Aktuaalse kaamera" videost!

Jaga artiklit

13 kommentaari

A
arvamus  /   10:48, 25. juuli 2018
Miks nad vastu punnivad, tõid endile kõrbe elanikud ja nüüd on vaja ka loodus ümber korraldada, mets diskrimineerib uusrootslasi, olgu vähemalt stepp, kui kliima (veel) kõrbe loomist ei soosi.
p.s. Süütamiseks pole erilisi oskuse, seega jõukohane....
S
sass  /   10:03, 25. juuli 2018
Sama efekti annaks, kui mets oleks plaanipäraselt vahelt välja raiutud. Ju seal ka rohelised lõugavad liigse raiumise vastu ja lastakse metsal kontrollimatult vohada.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis