ÕUDUS: Rafina sadamalinn on leekides. Foto: AFP/Scanpix
Aadu Hiietamm 24. juuli 2018 17:00
Kreeka pealinna Ateena lähedal lõõmavates metsa- ja maastikupõlengutes on hukkunud vähemalt 74 inimest, teatas 30 kilomeetrit ida pool asuva Rafina linnapea Evangelos Bournous. Kreeka peaminister Alexis Tsipras kuulutas välja kolm päeva kestva üleriigilise leina.

Kohalike võimude teatel tõuseb hukkunute arv ilmselt veelgi. Haiglatesse on viidud 172 vigastatut, neist 11 on eluohtlikus seisundis. 

Tulesurm tabas inimesi nii oma majades kui ka ka autodes, milles nad üritasid leekidemerest põgeneda. Mati külas leiti kahest mereäärsest villast 26 inimese söestunud surnukeha.

PÄRAST PÕLENGUT: Tuleroaks langenud autod Mati külas. Foto: AFP/Scanpix

Rafinas langes aga tuleroaks sadu elamuid.  

Ateena ümbruses puhkesid tulekahjud ühel ajal koguni 15 kohas. Võimud kahtlustavad, et selle taga on tahtlikud süütamised, ning süütajate eesmärk oli mahajäetavate kodude rüüstamine. 

Tule väga kiirele levikule aitas kaasa tugev tuul, mis puhus iiliti kuni 28 meetrit sekundis.  

PÄRAST PÕLENGUT: Tuleroaks langenud autod Mati külas. Foto: Reuters/Scanpix

Kreeka valitsus palus abi Euroopa Liidult. Küpros saatis abiks sõjaväe transpordilennuki koos 60 tuletõrjujaga. Hispaania saadab sinna kaks kustutuslennukit. Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker lubas telefonivestluses Kreeka peaministrile Alexis Tsiprasele, et veelgi suurem abi on juba teel, sealhulgas lennukid ja tuletõrjujad.