Maailm

Lisatud link videole!

Šokk Venemaal: karud kaevasid surnuaial üles vähemalt 20 kadunukest (12)

Ohtuleht.ee, 24. juuli 2018 15:37
Foto on illustratiivneFoto: Caters News/Scanpix
Kamtšatka poolsaarel Jelizovo lähistel avastas oma lapse hauale läinud isa, et karud on üles kaevanud vähemalt 20 kadunukest, sealhulgas tema hiljuti maetud imiku. Kohalikud võimud süüdistavad juhtunus hooletuid hauakaevajaid.

Surnuaial kohutava vaatepildi tunnistajaks olnud Pavel Korotajevi sõnul võis lahti kaevatud haudu leiduda veelgi, kuid ta ei julgenud edasi vaadata, kuna kartis, et karud on veel läheduses, kirjutab Daily Mail. 

Praeguseks jälgivad surnuaeda jahimehed, sest usutakse, et rahulat käis rüüstamas mitu karu. Korotajevi kinnitusel olid loomad ära lõhkunud isegi metallaedu. 

Kohalik ametnik Dmitri Šipitsin ütles, et kahju hindamiseks on kalmistule saadetud vastav meeskond. „Meie arvates on haudade rüüstamises süüdi matusebürood, kes on oma tööd halvasti teinud,“ sõnas Šipitsin, lisades: „Nad ei kaevanud haudu nii sügavale, kui oleks pidanud.“

Karude poolt rüüstatud hauad olid kaevatud läinud talve ja kevade jooksul. Venemaa seaduste kohaselt peab kirstumatuse puhul haua sügavuseks olema vähemalt 1,78 meetrit.

Šokeerivaid kaadreid saad vaadata SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee