Kuigi kuumal nädalavahetusel polnud mahti uudiseid lugeda, siis ühe sotsiaalmeedia uudisvoos hulpinud lingi ma ikkagi avasin. Sealt selgus, et riik tellib 83 333 euroga uuringu, selgitamaks välja karmi aktsiisipoliitika ja lokkava Läti piirikaubanduse mõjud Eesti majandusele. 

Oh jumal, oli esimene reaktsioon. Jälle raisatakse maksumaksja raha, selgitamaks välja midagi, mis on lihtsale inimesele juba ammu teada. Paar päeva tagasi rääkis mu Kagu-Eestis elav sõber, et vinnas Läti piiripoest enda keldrisse 126 liitrit õlut – siis on varud tükiks ajaks olemas. 

Teine tuttav saatis jaanipäeva paiku pildi maast laeni Läti napsi täis laetud autost ja teatas, et Eestist ostes oleks sama koorem mitusada eurot rohkem maksnud. Kuna too tuttav töötab Soomes, siis sinna Läti alkoholi kaasa võttes kujunes sääst veelgi suuremaks.  

Riigiisadel ja ametnikel oleks justkui ratsahobuse silmaklapid ees. Milleks tellida nii kalleid uuringuid? Minge sõitke parem oma pealinna ideaalmaailmast riigipüha eel või nädalavahetusel ühe piiripoe juurde ja saate mõju tasuta hinnata. 

Selle 83 333 eurot võite annetada töötukassale nimevahetuseks – äkki neil ei tule 665 000 eurost välja. 

Jaga artiklit

8 kommentaari

Õ
õhtuleht on kuriteo kaasosaline ja mahitaja  /   18:47, 31. juuli 2018
jutus kirjeldatud kogused on suuremad, kui eesti seadus lubab alkoholi eraisiku tarbimiseks sisse tuua. autor osales seadusevastases tegevuses ja õhtuleht soosib kuritegevust
R
raudmees  /   16:49, 25. juuli 2018
Jumal anna neile andeks lollused sest nad ei tea mis nad teevad

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis