Eesti uudised

Uuring: kolmandik eestimaalastest vireleb juba enne järgmist palgapäeva rahapuuduses

„Mina olengi see rott, kellel kuu lõpus näpud põhjas on!“ (385)

Kristiina Tilk, 24. juuli 2018, 00:01
KUI RAHA EI OLE: Kuidas saada kõht täis ja riided selga, kui palk juba enne järgmist palgapäeva otsa on saanud? Foto: Mari Luud

„Miks me nii vaesed oleme?“ küsib teismeline poiss emalt, kui too on talle juba kuid nagu katkine plaat korrutanud: „Raha ei ole...“ Ema tunnistab, et tal endalgi on sellisest elust kõrini, kuid kahjuks ei tea ta valemit, kuidas elada nii, et palk juba paar nädalat pärast laekumist otsas ei oleks.

Faktum-Ariko juunikuus tehtud uuringu järgi saab 36 protsendil Eesti elanikest palk enne järgmist palgapäeva otsa. Enim on neid, kel jagub sissetulekut vaid kuu esimeseks kolmeks nädalaks. Kõige raskemas olukorras on 30–45aastased linnast väljas elavad inimesed. Oma sissetulekute suhtes tunnevad end kõige ebakindlamalt kuni 399 eurot kuus ühe pereliikme kohta teenivad leibkonnad. Pikaajalisi varusid on suutnud koguda üle 1200 euro kuus ühe pereliikme kohta teenivad leibkonnad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. juuni 2018, 22:26
Vaesus murrab konti: kehval järjel eestlased on haiged, paksud, stressis ja surevad vara
14. aprill 2018, 00:25
LASTEAEDNIK: kurb on, kui laps vaatab pealt, kuidas teised söövad. Ja ma ei tea, kas ta kodus on kõhu täis saanud või mitte!
19. märts 2018, 16:14
GRAAFIK | Eesti on üks kõrgeima palgavaesusega riike Euroopa Liidus
7. detsember 2017, 15:32
PEEP PETERSON | Palgavaesuse vähendamise võlu ja valu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee