Martin RepinskiFoto: Martin Ahven
Sille Võsaste 23. juuli 2018 21:32
Neljateistkümnest ministrist on alates 2016. aastast erinevatel põhjustel vahetunud kaheksa.

6. detsembril 2016. aastal teatas oma tagasiastumisest maaeluminister Martin Repinski. "Olen otsustanud maaeluministri ametikohalt tagasi astuda, et tuua oma erakond ja peaminister tule alt välja. On selge, et minu ettevõtlustegevusest ja varasemast elust on jäänud lahtisi otsi, mis tuleb kokku sõlmida," selgitas lühima ministristaažiga mees oma tagasiastumist. 

2017. aasta 24. mail astus Mihhail Korb (Keskerakond) riigihaldusministri kohalt tagasi. Tagasiastumise põhjuseks oli lause: "Mina… võib-olla ütlen eestlaste vaatevinklist ebameeldiva fraasi, mina pole NATO liikmelisuse poolt." Pärast kriitikat teatas Korb läbi rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna, et toetab Eesti julgeolekupoliitika aluspõhimõtteid ikka küll. Tagasi astus siiski. 

Kui Helir-Valdor Seeder IRLi (praegu Isamaa) esimeheks valiti, toimus ka IRLi ministrite seas palju liikumist. Seedri ettepanekul panid ametid maha rahandusminister Sven Sester, kaitseminister Margus Tsahkna ja keskkonnaminister Marko Pomerants.

Jevgeni Ossinovski (SDE) teatas oma tervise-ja tööministri ameti mahapanemisest 7. aprillil 2018. Põhjendas ta seda toona nii: “Meie (SDE) poliitikategemise fookuse nihutamine meie kesksetele teemadele tähendab seda, et järgmise 330 päeva jooksul pean mina isiklikult igapäevaselt selle nimel vaeva nägema. Seda ei ole aga võimalik teha, täites tervise- ja tööministri ülesandeid."

17. aprillil 2018. aastal otsustas ministriameti maha panna riigihalduse minister Jaak Aab (Keskerakond). Minister istus autorooli jääknähtudega ja ületas seejuures kiirust. "Vabandan kõigi Eesti inimeste ees. Enda ametikaaslaste, sõprade ja sugulaste ees," teatas ta.

Lõpuks, 23. juulil otsustas ministriametist ning erakonnast lahkuda ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Mõtet mõlgutas Palo juba eelmiste valimiste ajal. „Pärast eelmisi valimisi tundsin, et see jääb viimaseks. Ütlesin tuttavatele, et rohkem te mind plakatitel ei näe. Teen selle perioodi ära, pärast seda aga lahkun poliitikast,“ ütles Palo.