Kommentaar

Lea Danilson-Järg | Mitte lastetusmaks, vaid pensionikindlustus

Lea Danilson-Järg, MTÜ Sündimusuuringud juhatuse liige, 23. juuli 2018, 17:15

14 KOMMENTAARI

m
Mutt/ 27. juuli 2018, 09:31
Asi kisub jälle tagasi ENSV-ks. Et kuidas ikka rohkem raha saada inimeselt kätte. Noh oletame, peres on 4 last, isa Soome tööl, ema kodune, sest keegi peab ju lastega tegelema. Ema saab lastetoetusi, on saanud ju ka emapalka. Lapsed saavad suureks, ühest saab joodik, kaks lähevad välismaale õppima, tööle. Neljas jääb Eestmaale. See pole väljamõeldis, see on paraku elu. Miks selles valguses peaks lastetu maksma veel lastetusmaksu, ta ju niigi kogu aeg käinud tööl ja makse maksnud?
Kui raha on vähe, siis on vähe. Ja õigust nagunii ilmas olla ei saa.
Ja igasugused MTÜ-d, sihtasutused jne. need ei saa arugi, et selle raha eest mis nad saavad peavad nad ka vastavat tööd tegema.
p
Pole mõtet lihtsustada ja vastandada/ 25. juuli 2018, 10:31
Ei ole kirjutajaga absoluutselt nõus. Selline vastandamine ei vii kuskile. Võiks ju vastu vaielda kasvõi sellega, et laps iseenesest ei ole mingi saavutus. Tuleks vaadata, milliseks see laps täiskavanueas on muutunud, kas ta on ikka see paljukiidetud maksumaksja või lebotab niisama elik mis siis, kui siinse lapsevanema lapsed on suureks saades tühikargajad, lastetud ja ei käi tööl?
ja paljud pensionieas inimesed käivad pea surmani tööl.
m
M-a/ 24. juuli 2018, 18:26
"Mõnikord on ka arvatud, et lastetud on pensioni niigi välja teeninud, sest maksavad makse, kuid ei kasuta lastega peredele mõeldud hüvesid, nagu vanemahüvitis, lasteaiad, koolid jne. See pole mingi argument, sest lastega pered maksavad ju samu makse, kuid teevad peale selle ka suuri kulutusi." See on vägagi argument! Esiteks on lastega peredel maksusoodustused, mistõttu lastetud maksavad niigi rohkem ning tesieks lastega pered saavad ju oma kulutused kuhjaga tasa oma lastelt! Need on ju su oma lapsed, kes tulevikus aitavad sind nii jõu kui nõuga, vajadusel ka muuga, rääkimata rahaga mitte mõõdetavast tulust mida nad pakuvad. Huvitav, inimene on valmis kulutama oma kodule, oma autole, aga oma lastele kulutada justkui ei tahaks, see oleks justkui ikka liiga palju. Sinu lapsed on sinu vara! Sa teed kulutusi oma varasse! Need, kel lapsi pole ja kes oma maksudega panustavad ka sinu lastesse võiks ju eeldada, et ka nemad saavad kunagi midagi tagasi. Lisamaksude asemel võiks hoopis juurelda selle üle, miks kõigist siin sündinud lastest ei saa kunagi Eesti maksumaksjaid (ma ei pea silmas vaid lahkujaid) või jääb see osa väga väikeseks. Muuseas, tean üksikuid inimesi, kes on üksikuks jäänud just oma kohusetundlikkuse ja töökuse tõttu. Hinnakem nende panust! Lapsevanemad on ju neist rikkamad, miks nad ise seda ei mõista?
k
khm/ 24. juuli 2018, 17:14
Lisaks, kui lapsed lähevad peale kooli välismaale elama, siis tuleb kõik soodustused riigile tagasi maksta, sest lisaks sellele, et riik ei saa edaspidi midagi, on riik ka oma "investeeringutelt" miinuses.
i
ikka nagu/ 24. juuli 2018, 14:54
ENSV.Tehke nii nagu Soomes ja mujal kap.riikides,kus pensionide maksmisega probleeme
ei ole.Meil on kombeks väikesepalgalisi järjest suuremate maksudega koormata,kes ei
suudagi lapsi muretseda kui makse veel juurde mõeldakse.Meil on palju üleliigseid nagu
pensionärid,väikese palgalised,haiged,invaliidid,keda on tarvis ohtralt maksustada.
Soomes maksavad kõige kõrgemat maksu kõige suurema palgaga töötajad.Madala
palgaga töötaja palk on ka nii suur,et suudab lapsi kasvatada.
Haigekassal raha tervishoiuks ei jätku,kuid nimevahetuseks jätkub miljoneid,millega
oleks saanud Põlva ja Valga sünnitusmajad säilitada.me elame nagu vene ajal,kui
lauatelefon oli defitsiit.Nüüd on telefon peaaegu igal lapsel ka.Tehke riigimajandus
korda,et miljoneid eurosid ei raisataks sihitult,millega oleksid lastetoetused,haiglaravi
ja pensionid kindlustatud.
m
maksumaksja/ 24. juuli 2018, 14:31
Olen maksumaksja olnud eluaeg,lastega kodus pole kunagi olnud,kuidas keegi maksab minu eest pensioni.Mina olen ju samuti maksnud.Peale selle maksin 45 eluaastani lastetusmaksu ja nüüd kui olen pensionil,siis koguaeg jutt,et keegi maksab minu pensioni.Mida kuradit te jahute!!!
t
Tea Davidson Sülg/ 24. juuli 2018, 12:32
Tuleb finantseerida Lapiku Maailma Fondi. Või saata raha Nibiru panka.
k
Kas/ 24. juuli 2018, 12:03
ta taotleb pensionimaksjate arvu suurenemist, või tahab väärtustada vanemate tööd? See pole üks ja sama. Kaht tervet maksumaksjat kasvatavaid vanemaid kindlustusmaksust ei vabasta, aga üht puudega last kasvatavad vanemad vabastaks. Kas viimatimainitud vanemad oleksid siis huvitatud tervete laste lisandumisest perre? Viimases lõigus asjassesegatud tervisekäitumine oleks vajanud
selgitust.

ü
Ühelt/ 24. juuli 2018, 11:46
poolt oleks nagu õige, aga kui ma selle tädi jutusse süvenen, siis märkan tihti, et ta manipuleerib, ajades väärtused omavahel segi.
i
igasugused MTÜ-d/ 24. juuli 2018, 18:40
Lea Danilson-Järg, MTÜ Sündimusuuringud juhatuse liige.Kus kohast tuleb nende inimeste palk ja mis on nendest uuringutest kasu?
t
Teet/ 24. juuli 2018, 09:32
Palun austa inimesi, kelle arvelt nii eile kui ka täna on kinni makstud laste kasvatamisega seotud kulutused.
s
sulid varastavad/ 24. juuli 2018, 06:38
p
Peris/ 23. juuli 2018, 20:19
loogiline jutt mu meelest, aga on riigiisadel ka huvi asja vastu?
v
24. juuli 2018, 07:18
Vaata Lätisse saadetud maksude pealt.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee