City24 Kinnisvarauudised

Õhupuhastaja valimine avatud köögiga korterisse 

city24.ee, 23. juuli 2018, 15:58
city24 piltFoto: city24
Illustreeriv foto: pexels.com

Ühe seina mahavõtmine ja ruumi avardamine on eriti levinud valik korterites, kus see väike muutus annab uue ilme kogu korteri kujundusele. Avatud köögiga kaasnevad aga ka oma murekohad, millele võiks mõelda enne ehitustööde alustamist. Kaup24.ee e-pood jagab allpool mõtteid õhupuhasti valimisest.

Mida suurem ruum, seda võimsam puhastaja

Selge on see, et kui avatud köögil poleks rohkelt eeliseid, ei oleks see niivõrd laialt levinud. Inimesed, kes on aga oma valiku teinud ei kipu alati rääkima tehtud valiku ebameeldivatest külgedest. Avatud köögi korral on üheks selliseks ebameeldivaks küljeks võimalus toidulõhnade piiramatuks levikuks. Köögi kavandamisest räägib ka siin viidatud Postimehe kasulik artikkel.

Kui köök on eraldi, pole vaja toidulõhnade levimise pärast väga muretseda. Reeglina on võimalus uks kinni tõmmata ja toidulõhnad jäävad sinna, kus nad olema peaksid. Kui aga köök laieneb elutuppa, pole see enam sedavõrd kerge. Lihtsalt akna avamisest ei pruugi piisata ning varasemalt oma tööd edukalt teinud õhupuhasti ei pruugi olla piisavalt võimas, et neli-viis korda suurema ruumi õhku puhtana hoida. Kuidas valida siis aga just see õige lahendus?

Nagu mainitud, on oluline roll sellel, kui võimas on valitud õhupuhastaja. On oluline vahe, kas õhupuhasti peab toime tulema 12 ruutmeetrise köögiga või 30 ruutmeetrise köök-elutoaga. Kui esimesel juhul on täiesti piisav puhasti, mille võimsuseks on märgitud 200 kuupmeetrit tunnis, siis teisel puhul jääb sellest selgelt liiga väheks ning vaja oleks valida puhasti, mille võimsus on vähemalt 600 kuupmeetrit tunnis, kui mitte rohkemgi.

Disaini olulisus avatud köögis

Järgmiseks on aga disain. Taaskord – kui köök on eraldi, ei pea selle üle nii palju pead vaevama. Köögis olemise aeg on piiratud ja kui midagi peaks ka häirima, saab selle üsna lihtsalt silma alt ära peita. Köögis, mis on ühtlasi ka elutoa osa, peab aga arvestama ka elutoa kujundusega, et leida selline õhupuhastaja, mis ei riiva silma ei köögis toimetades ega diivanil istudes.

E-poodides nagu Kaup24.ee leidub alati vägagi erineva disainiga kubusid ning nendega saab tutvuda oma kodust lahkumata.

Õhupuhastajaid on kolme tüüpi: seinale kinnitatavad, lakke kinnitatavad ja integreeritud. Alati ei saa valikut ise teha, vaid mudeli valimine sõltub sellest, kus asub ventilatsioon. Kõige enam võib köökides kohade seinale kinnitatud õhupuhasteid, mille saab edukalt ka kappi ära peita, nii et see ei jää mingil juhul kuidagi häirima. Lakke kinnitatava õhupuhastaja võib aga valida sellise disainiga, mis mõjub kogu kujunduse terviklikkuse ühe osana. Variandiks on muidugi soetada ka integreeritud õhupuhasti, mis paistab välja ainult kasutamise ajal, ent kasutamise vahepeal on see silma alt ära.

Vaiksema õhupuhastaja valimine on hea otsus igasse kööki

Väheoluline faktor ei ole ka õhupuhastaja müratase. Kui õhupuhastaja tekitatav müra on ikkagi sedavõrd vali, et see häirib normaalsel hääletoonil vestlemist, hakkab see igal juhul igapäevaelu segama.

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et avatud köögiga elutuppa õhupuhastajat valides on kõige tähtsam valida piisava võimsusega mudel. Liiga nõrk masin ei tee oma tööd ja tähendab lihtsalt raha tuulde viskamist. Lisaks võimsusele on oluline ka õhupuhastaja disain ja müratase, et see ei jääks ei silma ega kõrva häirima. Leides mudeli, mis vastab kõigile kolmele nõudele, võid olla kindel, et teed hea ostu ning valitud masin teenib sind pikalt.

Suure õhupuhastite valiku leiad Kaup24.ee e-poest.

Illustreeriv foto: pexels.com

Loe lisaks: Õhupuhastaja valimine avatud köögiga korterisse

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee