Maailm

TÄNAPÄEVA MUINASJUTT: noormees läks 32 km jalgsi tööle ja sai šefilt kingiks auto (7)

Toimetas Aadu Hiietamm, 22. juuli 2018, 08:00
Walter Carr rõõmustamas kingiks saadud auto üleandmisel. Foto: AP/Scanpix
USAs Alabama osariigis elav kolledžiõpilane Walter Carr (20) vajas raha ning läks tööle kolimisfirmasse. Esimese tööülesandena tuli abistada kolimisel temast 32 kilomeetrit eemal elavat abielupaari. Kuna noormehe auto (2003. aasta Nissan Altima) läks ootamatult katki, siis läks ta töökohta jalgsi ja sai selle eest kuninglikult tasutud, vahendab The Washington Post.

Õhtul kell kaheksa sõi Walter Carr kodus paar muna ning seejärel puhkas enne teeleasumist. Ta uuris hoolikalt, mis teid pidi tuleb liikuda, ning veendus, et rännak kestab umbes kaheksa tundi. Carr asus teele kesköö paiku. Ta võttis kaasa nutitelefoni ja rahakoti ning koerte võimalike rünnakute tõrjumiseks pesapalli ja kööginoa. Paar tundi hiljem kohtaski noormees koera, kellele ta viskas pesapalli. 

Carrist möödus ka politseinik, kes küsis, kas kõik on korras. Carr rääkis, milles asi, ning politseinik viis teda oma autoga veidi edasi ning andis talle ka pisut söögipoolist. Carr kõndis edasi ning kohtas teist politseinikku, kes ta   töökohale viis. Suurema osa 32 kilomeetrist läbis Carr siiski jalgsi. Sihtkohta saabusid veel kolimisfima kaks töötajat, kellest üks noormehe pärast tööde lõppu oma autoga koju viis.  

Kolimisfirma töötajad abiks tellinud Jenny Lamey oli Carri entusiasmist vaimustunud ning rääkis sellest kolimisfirma juhile Luke Marklinile. Viimane kutsus noormehe välja ja kinkis talle oma auto, neli aastat vana Ford Escape'i. 

Lamey oli enne kingituse tegemist algatanud veebiküljel gofundme.com annetuste kogumise Carri vana auto remondiks. Ta seadis eesmärgiks koguda 2000 dollarit, kuid reede lõunaks oli 1952 inimest annetanud kokku 75 760 dollarit. Carr lubas, et annetab osa summast fondile, mis abistab õpilasi tema kodulinnas Birminghamis.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee