Eesti uudised

Nimevahetuse eelnõu koostaja: „Mööname, et mingil juhul saab muudatusteta hakkama.“ (52)

Marvel Riik, 20. juuli 2018 15:36
Nimede vahetamist põhjendatakse sellega, et nii töötu- kui ka haigekassa funktsioonid on palju muutunud, et nimed, mis asutustel täna on, ei kajasta tegelikult neid funktsioone, mida asutused täidavad.Foto: Stanislav Moškov | Heiko Kruusi/Linnaleht

Haigekassa ja töötukassa nimede vahetamise eelnõu koostaja sotsiaalministeeriumi õigusosakonna õigusnõunik Lily Mals ei pea tehtud tööd mõttetuks, kuigi nii avalikkus kui ka valitsusliikmed eesotsas peaminister Jüri Ratasega on plaani hukka mõistnud: kulutada 865 000 eurot kahe riikliku organisatsiooni nimevahetusele on liiga kallis. „Mõlemas asutuses on toimumas olulised sisulised muutused ja nimevahetus on neile loogiline tugi,“ selgitab Mals. 

Küsimus: kui mõttekaks te ise peate enda tööd eelnõu ja seletuskirja koostamisel, mida te tegite haige- ja töötukassa nimevahetuseks, võttes nüüd arvesse avalikkuse reaktsiooni?

Ma pean alati oma tööd mõttekaks. Meie [sotsiaalministeeriumis] oleme koostöös töötukassa ja haigekassaga eelnõud põhjendades lähtunud sellest, miks see muudatus vajalik on. Tänases süsteemis on nii töötukassa kui ka haigekassa funktsioonid niivõrd muutunud, et nimed, mis neil täna on, ei kajasta tegelikult neid funktsioone, mida asutused täidavad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.08.2018
ÜKS KÜSIMUS: kuidas haigekassa ja töötukassa nimevahetus järsku odavamaks muutus?
16.08.2018
Haigekassa ja töötukassa nimevahetus odavnes oluliselt
20.07.2018
NIMEVAHETUS MAKSAB LIGI MILJON EUROT?! Haigekassa ja töötukassa ülikallist plaani peavad poliitikud absurdseks ja süüdimatuks
19.07.2018
VIDEO | Töötukassa juht: suurem osa rahast kulub viitade, siltide ja infosüsteemide vahetamisele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee