Nädala TOP

TOP 5 | Kas eestlane väärib arutult rikast riiki? (7)

Elis Kusma, toimetaja, 20. juuli 2018, 18:10
Vaevalt jõudis suurpank teatada, et eestlane on lõpuks rikkaks saanud, kui haigekassa ja töötukassa juhid olid otsustanud: mis haigus ja töötus – eestlane väärib vaid parimat! Nimevahetuse eest vastavalt tervisekassaks ja töökassaks saab maksumaksja 865 000eurose arve, nende asutuste juhtidele jääb selle ettepaneku tõeks saamisel aga õnnis tunne, et nad muutsid midagi päriselt. „Tervisekassa ei toeta vähihaige kallist ravi“ kõlab kohe palju meeldivamalt, eks ole?

Piirile piirhind?

Kas riigipiiri väljaehitamist saab kavandada samamoodi nagu Araabia prints uut paleed – ilma eelarveta? Kavandada küll, aga ehitada vaevalt, nagu nähtub avalikkuse reaktsioonist plaanile kulutada kõrgtehnoloogilisele idapiirile 320 miljonit eurot. Hinnalae kehtestamisega pole kiiret. Ent aruteluks, millist piiri me tegelikult vajame, tuleb Euroopa uhkeimast piirist unistavad valitsusliikmed kõigepealt pilve pealt alla tuua.

Kes tõlgiks Trumpi mõtteid?

Mida lootis Donald Trump saavutada kohtumiselt Vladimir Putiniga on raske öelda – Trump isegi tõdeb, et ta suu ei paindunud kohtumisele järgnenud pressikonverentsil välja ütlema seda, mida pea mõtles. Selguse saamiseks on pöördutud isegi Trumpi vaikimiskohustusega tõlgi poole: kas tema tõlgiks meile Trumpi mõtteid?

Masendavad näppimistrahvid

Igor Mangile ahistamise eest määratud 96eurone trahv tähendab, et sisuliselt tuli Mangil riigi tuludesse maksta vaid natuke rohkem, kui ta heausklikelt astroloogiahuvilistelt ühe traumeerivaks kujunenud seansi eest küsis. Ühtlasi on ühe ohvri käperdamise eest määratud trahvisumma vaid 16 eurot suurem kui autoroolis nutitelefoni näppimise eest saadav maksimumtrahv. Kas tundub õiglane?

Tasuta maakondlik mainekujundus

Alles see oli, kui riigihalduse minister Janek Mäggi otsis Jõgevamaale uut identiteeti, kui nüüd on juba käsil Viljandi muutmine kultuuripealinnaks. Kel tipptasemel tasuta mainekujundusnõu veel saamata, ei pea muretsema – minister Mäggi suvetuur kestab vähemalt sügiseni, kui mitte valimisteni tuleva aasta märtsis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee