Maailm

Traagiliselt lõppenud ekvaatori ületamise rituaal toob eestlasest laevakaptenile 15 000 euro suuruse rahatrahvi (20)

Ohtuleht.ee, 20. juuli 2018, 11:07
Foto on illustratiivneFoto: Reuters/Scanpix
Hollandi prokuratuur nõuab 15 000 euro suurust trahvi 44-aastaselt eestlasest kaptenilt, keda süüdistatakse laeval Achtergrachti pardal viibinud 21aastase filipiinlase surmas.

Kõnesolev intsident juhtus 2015. aasta 21. novembril niinimetatud Neptuni rituaali ehk esmakordse ekvaatori ületamise kombetalituse käigus Cabo Verde lähistel, vahendab De Telegraaf

Kinni seotud silmadega filipiinlane arvas ilmselt, et hüppab vette, kuid maandus hoopis tekil, lüües oma pea vastu reelingut. Ohver oli laeval töötada jõudnud ligi kuu. 

Prokuratuuri hinnangul pidanuks Eestist pärit kapten veenduma soorituse ohutuses. 

Rituaal on ülemaailmselt tuntud ning selle teevad läbi meremehed, kes ületavad esmakordselt ekvaatorijoone.

Kohviube transportinud laev oli teel Brasiiliast Amsterdami.

Hollandi meresõidu distsiplinaarkohus kehtestas Achtergrachti kaptenile osalise töökeelu. Pärast õnnetust on eestlane oma erialast tööd jätkanud, kuid mitte sama meeskonnaga.

20 KOMMENTAARI

g
GGG 20. juuli 2018, 22:49
Lumpenile on alati meeldinud kaaskodanike alandamine ja mõnitamine. Seda võis kogeda nõukogude sõjaväes, koolides-ülikoolides rebaste ristimise näol ja ka muud nn. ristimised-löömised. Alandavaks peetakse nõrgemate ja vähemate kogemustega inimeste aitamist ning toetamist.
i
inimkonnale 20. juuli 2018, 22:29
Jumal on Armastus. Ta on inimese loonud,et see Temaga alati õndsas ühenduses viibiks,aga inimesed oma kangekaelsuses ja oma vabal tahtel end kurjuse m...
(loe edasi)
Loe kõiki (20)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee