Maailm

FOTOD | Egiptuses avati viimaks hiiglaslik sarkofaag (1)

Ohtuleht.ee, 20. juuli 2018 10:04
Foto: Reuters/Scanpix
Kaks nädalat tagasi leiti Egiptusest Alexandriast massiivne mustast graniidist valmistatud sarkofaag, mille vanus on hinnanguliselt 2000 aastat. Enne selle avamist spekuleeriti, kas selles hiiglaslikus kirstus võib olla Aleksander Suure jäänused või sisaldab see mõnd needust.

Foto: Reuters/Scanpix

Tänaseks on teada, et sarkofaagis ei leidunud ei üht ega teist mainitut, vahendab BBC. Selles oli hoopis kolm kehvasti säilinud skeletti, mida ümbritses roiskvesi. 

Foto: Reuters/Scanpix

„Sarkofaag on avatud, kuid meid pole needus tabanud. Avasime selle, ning tänu jumalale, maailm pole langenud pimedusse,“ ütles Egiptuse ametnik Mostafa Waziri. „Olin esimene, kes oma pea sarkofaagi pistis ... ja siin ma seisan teie ees... Minuga on kõik korras,“ lisas Waziri.

„Leidsime kolme inimese jäänused. Kahjuks pole muumiad kõige paremas seisus ning neist on alles vaid luud,“ sõnas ta.

Foto: Reuters/Scanpix

Sarkofaagist ei leitud ka ühtegi hõbedast ega kullast valmistatud maski. Esialgse kiire vaatluse põhjal usutakse, et sarkofaagis olid kunagised sõjaväelased. 

Edasi viiakse leid Alexandria muuseumisse, kus uuritakse kadunukeste surma põhjuseid ning määratakse kindlaks, mis ajastust sarkofaag pärineb.