Eesti uudised

Peaminister Jüri Ratas: mulle tundub see liiga kõrge hind

NIMEVAHETUS MAKSAB LIGI MILJON EUROT?! Haigekassa ja töötukassa ülikallist plaani peavad poliitikud absurdseks ja süüdimatuks (60)

LISA KOMMENTAAR

e 21. juuli 2018 07:48
Poliitikud ise ongi süüdimatud.Kust nad võtavad õiguse maksumaksja raha asjata laristamiseks.Aga iga sellise kombinatsiooni varjus käib ka varjatult raha kantimine partekassase.Valimised ju tulemas.
Siililegi selge, et see poliitikute rahavõlumisplaan - valimistel ju tarvis 20. juuli 2018 14:54
Nüüd vaja teade kelle plaan see on
20. juuli 2018 18:23
Ikka ja jälle meenub hr.Reinsalu ammune ütlus,et eesti riigis raha puudust ei ole.On iseasi,kuhu see pannakse.Pensionid on kui näljapajuk,arstiabiks ja päästeteenistusele raha ei jätku,aga igasuguste logode ja nimemuutmiste ja järjekordsete uutmiste peale puistatakse kui lund.Selline raha laristamine näitab kui tugeva "talupoja tarkusega" meie ullikesed seal pukis on.
Alar1 20. juuli 2018 09:44
Miljoni eest olen ka mina nõus nime vahetama. Kust ma oma miljoni kätte saan? Haigekassast?
20. juuli 2018 09:20
Kas valimisteks raha keskidel vaja?Milleks nime muuta?Aga mida imestada,kui raha jagab sportlane ja tervise eest kannab vastutust öpetaja,kuhu sedasi edasi.Pange selle laristamise rahaga oma ametid korda ja tegelge asjadega mitte umbluuga
haige 20. juuli 2018 09:08
kassa tahab terveks saada!
terveks ei saagi 20. juuli 2018 09:38
SEST KOGU RAHA LÄHEB NIMEVAHETUSEKS.
iminene 20. juuli 2018 09:07
Kui olen erafirma omanik, siis võin iga päev oma firma nime vahetada, iseenese tarkusest ja oma rahakoti toel.
Riigiametid ja ametnikud peaks kuidagi oma tööandja s.t. rahva kontrolli all olema. Nad on ikka unustanud, et nad ise ei tooda seal midagi, ainult jagavad helge käega võõrast raha ja on veel hästi makstud. Ja rahvaesindajad pole ka paremad, sünnitajad mingu põlla pääle.
Peaasi, et oleks "ilu" positiivse sisuga nimi ja logo (nagu teretulemast Eestisse)
!!! 20. juuli 2018 08:44
Eks iga kõrge juht peab oma kõrgepalgalist olemasolu ja ametikohta ju kuidagi ning millegagi õigustama. Kas või mingite uute "novaatorlike ideedega" välja käima. Midagi reformima. Sest muidu võib tekkida küsimus, et mille eest ta seal istub ning kõrget palka saab.
JuSS 20. juuli 2018 08:39
Kas välja pakutavad nimevariandid onikka need kõige õigemad, mis sisu ära näitavad?
Nende ametkondade sisu on varasemaga võrreldes tõesti oluliselt muutunud. Töötukassa on sisult muutumas millekski taoliseks, nagu oli vahva sõdur Švejki raamatus too sõjaväkke kutsutute "simulantide haigla", kus ka kõige tõbismad vähi või tiisikusehaigedki varsti terveteks sõduriteks vormiti ja rindele saadeti. Kui ikka näiteks poolpimedast uimasest pensionieelikust saab kassiir-kliediteenindaja. Või ajukahjustusega t0bukesest üritatakse vormida kõrgepingeelektrikut, no mida see muud siis on? Sest kes tööpakkumistest "põhjendamatult" keeldub või regulaarselt seal ametkonnas end möldimas ja vestlustel ei käi, see muutub varsti "terveks" ja jääb rahalisest toetusest, s.o. sissetulekust hoopiski ilma. Seega - muutub b0mžiks? Seega - valik on sinu! Nagu kunagi ühes populaarses telesaates öeldi. Vahest peaks hoopiski Töötukassast Tervisekassa saama, sest eks nad "toodavad" ju ühiskonda uusi, terveid töökäsi juurde.
Aga milles on haigekassa sisu, on mulle üldse ebaselge. Näiteks eriarsti numbrite saamine on täiesti absurdine jõudnud. Silmaarstile jõudmine võttis mul mullu aega peaaegu pool aastat. Sel aastal alles üritan, Millal vastuvõtule saan, pole aimugi. Ja teiste eriarstidega on läinud sedasi, et kui lõpuks vastuvõtuaeg kätte jõuab, olen jõudnud nende kuude jooksul juba lõpuks ise ära paraneda. Nii et pigem on siis praktikaks esikohal looduslik vaik. Elujõuline haige paraneb lihtsalt ise ära. Aga kes ei parane?

AB 20. juuli 2018 08:37
Kas see peaks inimesi motiveerima makse maksma????
Selline juht! 20. juuli 2018 08:27
Keskerakond 20. juuli 2018 08:37
on nakatunud reformierakonna reformitõppe. Kui näeb, et mingi asi veel töötab , siis tuleks seda kohe reformima hakata, ehk õnnestub läbi reformimise töövõimetuks muuta.
Haldusreform on just sedasorti "töö" tulemus. Kasvas ametnike arv, kasvasid personalikulud ja võim kaugenes rahvast. Kui see oli ka varjatud eesmärk, siis õnnestus see 100% täita.
Vanasti 20. juuli 2018 08:22
äeldi,et nimi ei riku meest...Milleks vahetada nimesid,korraldage töö paremaks.Tule taevas appi,kuhu küll raha loobitakse.Võiks mõistusele tulla...
20. juuli 2018 08:17
Kas need mitte riigiasutused pole? Poliitikutel on voli seda lollust ära hoida! ehk on see hoopis mingi valmistega seotud trikk, et nüüd tuleb päästeinglist erakond ja hoiab katastroofi ära :D.
Ma siiski arvan, et tegu on puhta rahapesuga!
huile kõrgusesse 20. juuli 2018 08:24
Kas valitsus ka valitseb, või on kuumaunes?
kas nimevahetusega midagi muud ka kaasneb? 20. juuli 2018 08:15
ei kaasne. töö ja asi jääb samaks. võib olla annab hulga inimesi koondada, sest töölepingud tulevad ju uue firmaga teha. ja see on hea võimalus, mingit käkki keerata.
ega meil ühtegi asja nii ei tehta, et keegi kusagil suurt kasu ei saa.
Tõeleid 20. juuli 2018 08:30
aga kuidas muidu, sellega kaasneb tulemustasu hea ja viljaka töö eest !
Papp maast leitud ennem valimisi 20. juuli 2018 08:55
Vana töötukassa lepingu muudatusega töötajakassa lepinguks lisandub ju ennem valimis meeletu KOMPENSATSIOONI raha.
Seega ametnikud - pappi tahate? Hääletage meid (sotse-irlitsikuid ja kesikuid)
Rehvid mõtlesid kesiksotsid teevad :(
Vaatleja 20. juuli 2018 08:15
Oma igapäevatöös puutun arstina kokku mõlema kassaga .Kahjuks on need hämmastavalt negatiivsed kogemused ,kus Palamuse mehe poolt juhitav Töötukassa on üdini inimvaenulik ja ebakompetentne (vähihaigust põdenud inimene ,kes on psühhotraumeeritud -tunnistatakse "lambist" töövõimeliseks) Krankenkassa (Haigekassa toimib Saksamaal)kus teda toetavad vabatahtlikud ühingud ja kirik.KELA ,(KANSANELAKELAITOS)ehk rahvapensioniamet suudab oma keerulisuse tõttu ikkagi 5,5 miljonit inimest kompensatsioonidega aidata,kuigi on ka probleeme.
Tiit Kirss 20. juuli 2018 10:11
Keskerakond ei ole võimeline nii keerulist asja hoomama. Nad rohkem atskoo ja turaka mehed.
Tõeleid 20. juuli 2018 08:14
Ardi Kriitberg tund aega tagasi
""Nii lolli juttu annab ikka kuulata. Kas nad tõsimeeli peavad ennast äriühinguks, et kasumit maksimeerida suurema klientide arvu läbi?"
Just nimelt, seda mõeldaksegi. Miks Töötukassa on siis rikkas riigis viletsam asjapulk kui perearst. Perearst võtab riigilt saadud ja raviteenusest ülejäävat raha õigusega kui dividendi. Haigekassal on "kasumit" juba vaata et miljardi jagu. Miks ei või siis Töötukassa sealt oma raske töö tulemuslikkuse premeerimiseks dividende võtta. See oleks ju aus ja õiglane.
maamees 20. juuli 2018 08:10
Haigekassa ja töötukassa võiksid siis ka enda nimed vahetada.Selle nimega on piisavalt elatud,uue nimega tuleks põnevam elu äkki.

Marta 20. juuli 2018 08:09
Et töötukassa ja haigekassa tegelevad ka töötavate ja tervete inimestega ja siis vaja nimevahetust, nagu põhjendas eile uudistesaates HK juhataja. Aga need asutused tegelevad ju eelkõige siiski TÖÖTA inimestega ja HAIGETE inimestega. Nii et see nimevahetuse õigustus ei pea vett. Tahetakse ehk tõesti suuri summasid kantida sildivalmistajatele. Ja need omakorda HK ja TK juhatajatele. Käsi peseb kätt?
mõtlik 20. juuli 2018 08:18
Postimehest tund aega tagasi:
"Nii lolli juttu annab ikka kuulata. Kas nad tõsimeeli peavad ennast äriühinguks, et kasumit maksimeerida suurema klientide arvu läbi?"
Just seda peabki Töötukasa silmas. Kui perearst võtab raviteenusest üle jäävat raha kui väljateenitud kasumit, miks siis Töötukassa arvel seisvat vaba miljardit ei või käsitleda kui Töötukassa kasumit, millelt saaks õigusega dividende võtta .
vana kesik 20. juuli 2018 08:18
Postimehest tund aega tagasi:
"Nii l o l l i juttu annab ikka kuulata. Kas nad tõsimeeli peavad ennast äriühinguks, et kasumit maksimeerida suurema klientide arvu läbi?"
Just seda peabki Töötukasa silmas. Kui perearst võtab raviteenusest üle jäävat raha kui väljateenitud kasumit, miks siis Töötukassa arvel seisvat vaba miljardit ei või käsitleda kui Töötukassa kasumit, millelt saaks õigusega dividende võtta .
Nooo 20. juuli 2018 14:35
Töötukassa ei paku töötavale inimesele mitte midagi. Paavel lõpetagu see hale valetamine. Töötav inimene võib oma CV iseteenindusest nende andmebaasi üles riputada töökoha vahetuse soovist ja muud ei midagi. Mingeid nõustamisi ja ümberõpet töötavale inimesele ei pakuta.
20. juuli 2018 08:05
paneme need juhid Hullumajadesse eluks ajaks kinnistesse osak-e
ju 20. juuli 2018 08:05
ott 20. juuli 2018 07:52
Ja kahjuks küll,ammu on möödas see aeg kui eesti rahvas koos millegi eest võitles.Viimati vist aastatel 1990-1991, jah olid head ja ilusad ajad, mille on meie armas eesti riigi valitsus porisse tallanud.
Liia 20. juuli 2018 07:36
Kelle tuttav firma saab tellimuse siltide vahetuseks? Asi ei tundu üldse puhas olema.Kas tehakse pannakse juurde mõni teenus,selleks ei ole vaja nii suuri kulusid ega mööbli vahetust.Ja meie eestlased laseme ju neid asju alati sündida.
Mis teenust? 20. juuli 2018 14:39
juurde pannakse, kui olemasolevadki on töötutele kättesaamatud. Muud ei kuule, kui vahendeid ei ole. Kui soovisin töötukassast töötuna täiendõpet, siis tuli eitav vastus põhjendusega: vähe aega töötu olnud (olin töötu olnud 6 kuud)
ott 20. juuli 2018 07:35
Eesti rahval oleks aeg lõpuks siin riigis korda looma hakata,lihtsalt halb hakkab,kui vilets ja nõrk on eestlane oma olemuselt.Aga no orjarahvas me olime ja paraku selleks ka jääme.
sa... 20. juuli 2018 07:49
...ott räägi endast kui tahad ja ole ori edasi,aga sa ei ole kogu rahvas et meid orjarahvaks võid pidada.
Kus 20. juuli 2018 08:03
sa 20. juuli 2018 08:05
sa oled ju nutihoolik kes pidevalt nutis on ,millest mingit kasu pole
kui... 20. juuli 2018 08:42
...sa ennast ise orjarahvaks nimetad ja endast lugu ei pea siis oledki ori ja selleks peavad sind ka kõik naaberrahvad ja suhtuvad meisse vastavalt.
20. juuli 2018 07:29
Häbi peaks olema, kui on võimalik 2-3 milli eest teha. Ametnikud ikka ei õpi midagi.
odavam... 20. juuli 2018 07:28
....oleks selle "targa" mõtte algatajad väljavahetada.

Juulius 20. juuli 2018 07:27
„Haigekassa nime muutmine annab inimestele selgemalt edasi asutuse uuenenud arengusuuna – inimesekeskne ning tervise edendamist ja säilitamist toetav tegevus, unustamata seejuures ka organisatsiooni põhitegevust – ravikindlustushüvitiste võimaldamist.“
Selle tsitaadi lugemisel jääb mulje, et nüüd saab haige inimene õnnelikuks. Muuseas, nn. Sinise lehed rahad on inimese enda poolt kogutud, mitte almus Haigekassa käest.
20. juuli 2018 07:29
Viimases lauses lugeda _ nn. sinise lehel olemise rahad ehk haigusrahad on inimese poolt kogutud.
Ma saan ka nii aru,et 20. juuli 2018 14:48
haigetele hakatakse individuaalselt lähenedes tervise edendamisest loenguid pidama ja töövõimetuslehti välja kirjutama. Korralikust raviteenus ja selle kättesaadavus nagu polegi haigekassa rida. Sama jabur on Töötukassa juhi põhjendus: nimevahetusega soovitakse klientuuri suurendada!? Kas Paavel hakkab mööda ettevõtete kaadri osakondi omale klientuuri moosimas käima?
Tiit Kirss 20. juuli 2018 07:08
20. juuli 2018 09:37
Kui see idee tuli keskelt, siis võib see ju ka keskele tagasi minna.
Mihkel 20. juuli 2018 07:08
Täitsa uskumatu! Muidu raha pole haigete raviks j.n.e. Ja siis hopsti, 800 000 nagu maast leitud. Äge. Tegelikult võiks rahvas sundkorrasvabatahtlikult veel mingeid makse lisaks maksta. Nt. võiks riik teha sellise maksu nagu ametite ümbernimetamise maks. Kõik oleksid õnnelikud.
kodanik 20. juuli 2018 08:06
Haigete ravimiseks küsitakse rahvalt annetusi. Ja eestlane maksab ju ka, Ju siis ikka paljudel seda rahakest küllalt käes.
ainult vaata ja imesta 20. juuli 2018 07:07
Ikka ja jälle meenub hr.Reinsalu ammune ütlus,et eesti riigis raha puudust ei ole.On iseasi,kuhu see pannakse.Pensionid on kui näljapajuk,arstiabiks ja päästeteenistusele raha ei jätku,aga igasuguste logode ja nimemuutmiste ja järjekordsete uutmiste peale puistatakse kui lund.Selline raha laristamine näitab kui tugeva "talupoja tarkusega" meie ullikesed seal pukis on.
ätt. 20. juuli 2018 07:05
Kui tahad sisu muuta siis pead ka nime muutma ?Rikas riik !
Tiit Kirss 20. juuli 2018 07:08
Üige, ka valitsuse nimi tuleb viia vastavusse sisuga ning nimetada see ümber
" Eesti Vabariigi V i l e t s u s "
Ätile 20. juuli 2018 14:54
Sisu ju ei muutu, pole muutunud ja ei muudeta. Olemasolev sisu on aina kehvemaks läinud.
Joh 20. juuli 2018 06:58
Võibolla liiga pikalt samale ametipostile istuma jäämisest?
Oi! 20. juuli 2018 06:57
Kõik riigiasutused saavad uued nimed! Lihtsalt ametnikel on igav ja sildimeistritel ka.
Totrus 20. juuli 2018 06:46
ei seisne ainult hinnas. Peamine on enesestmõistetavast seisundist erineva seisundi mahasalgamine vastupidise nimega. On ju enesestmõistetav, et inimene on eluks võimeline, siit ka puuduse ehk võimetuse eraldi märkimine. Meil aga tehti töövõimekuse seadus. Samuti on ebanormaalne töötus, nüüd tehaks eriliseks hoopis töötamine. Samuti pole enam tavaline tervis, vaid haigus, sellest ka tervisekassa. Ometi pole probleeme võimekatel, tervetel ja töötajatel.
Kuna sellised totrused leiavad aset valitsuses, tuleb viimane laiali peksta ning neil jaantatikatel ja käsuandjatel keelata eelarvelisel kohal töö vähemalt 10-ks aastaks.

Raske elukutse ohvrid. 20. juuli 2018 06:45
20. juuli 2018 06:19
Kuna tegemist on riigieelarve väliste fondidega siis teevadki mida ise heaks arvvad, elleks need loodigi, et rahasid kantida.
Ehh 20. juuli 2018 04:52
Poliitikud muidugi jälle puhtad poisid, kõiklollused ja maksud mõtlevad välja Uugametsa kojamees Karla ja Sirtsusoo koristaja Maali?
paavel üksi ei tee midagi. 20. juuli 2018 08:49
Kui poliitikud ja min ametnikud OLEKS reaalselt selle hullumeelse priiskamise vastu siis see paavlikene istuks nurgas vait - momendil on ju selge - Paavel, tööd tahad? Siis juhid tanki ja pudeneb sullegi pliiatsite ja nänni eest preemiat.
Nii on lood.
Mis kes seal nimeöliselt taga on - AJAKIRJANIKUD- TULD! Aitab nendest tissidest ja ehveliine hapnikumullidest - tehke ka AJAKIRJANDUST natukene!
Tänan.
Miks 20. juuli 2018 02:41
Kust tuleb küll kihk lõhkuda töötavaid asju.
ahnus ja võhiklikkus on meie "tarkade"märksõnad 20. juuli 2018 06:28
valitsus nämmutab ega tee midagi,kes seda paraadi juhib või ongi nii nagu Ehh 04:52 ütleb,et kojamees ja koristaja Maali.
Miljonipeldik pandi püsti(tänaseks on see "teeninud"2500.- või veidi rohkem.)
Wellcome to Estonia-400.-tuhhi! lendas prügikasti koos tööriistakasti ja siiliga.
Miljardites RB tulemas,mis on põhjatu auk ja mitmed põlved jäävad maksma.
Samas on mõni valija kes tormab neid tegelasi ikka ja jälle tagasi valima!?
Mis teile sellise tegevuse juures meeldib,et vaja tagasi valida põmmpäid.?
Nooo 20. juuli 2018 14:57
Alarahastamisest need töötavad asjad töötavad kuidagi. Ei hakka nad nimevahetusest paremini tööle. Selline raha loopimine on kuritegu maksumaksjate vastu.