Eesti uudised

Kõmmari surm tabas Kosmikuid ajal, kui oli läbi saanud kuueaastane põud (9)

Henry Linnard, 19. juuli 2018 22:35
Kosmikute esinemine klubis FactoryFoto: Robin Roots
Veel eelmise aasta sügisel lõpetas bassimängija Kõmmari koos Kosmikutega kuueaastase loomingulise pausi, kui tuldi välja uue plaadiga „Sügis sanatooriumis.” Eelmine album ilmus 2011. aastal ja kandis nime „Öö ei lase magada”. Bändil oli praegugi plaanis mitu uut loomingut tutvustavat kontserti Ostrovas, Lohusalus, Ruhnul ja Pühastes, mis nüüd ära jäävad.

Kõmmari mängis Kosmikutes juba 1999. aastast, kui see asutati koos kitarrist Andrese alias Aleksander Vanaga, trummar Kristo Rajasaarega ja laulja Taavi Pedriksiga. Kõigest aasta hiljem katkestati bändi tegevus Pedriksi surma tõttu.

Samal teemal

Kolm allesjäänud liiget (Vana, Rajasaare ja Kõmmari) võtsid aja maha, tegid proove ja katsetasid erinevaid lauljaid. Paar kontserti anti Claire's Birthday kitarristi Jaan Pehkiga, ent lõpuks jäi valik Eriti Kurva Muusika Ansambli liikmele Meelis Hainsoole ehk Hainzile, kes oli eelmise laulja sõber. Bändiga liitus ta 2003. aastal, seejärel salvestati ja avaldati album „Kuidas tuli pimedus...".

Kolm aastat tagasi tegi Kõmmari 45aastaselt eraelus korraliku kannapöörde. Olles vaimustunud ansambli Tuberkuloited laulja Indrek „Summer” Raadiku jalgrattasõidufanatismist, ostis Kõmmari viimase utsitamisel oma elu esimese jalgratta, õppis sõitma, liitus RedBike’i klubiga ning asus väntama tuhandeid kilomeetreid.

„Olen lõpetanud uimerdamise, konkretiseerinud ajakasutust ja kaalun nüüd sama palju kui 25aastaselt. Mõtteviisilt olen ka sama! Tervis on palju parem, toonus kõrge ning tunnen end heas vormis. Kodus on vahel virinat, et ma pidevalt ratta seljas olen, aga las virisevad. Vastuseks ütlen, et alternatiiv on sohval kõhtu kasvatada või lollusi teha,“ rääkis Kõmmari siis.

Rätte oli ingerisoomlaste järeltulija. Tema kodune keel lapsepõlves oli soome keel. Ta elas pikalt Helsingis ning töötas peale muusikuks olemise ka psühhiaatriaõena kohtupsühhiaatria osakonnas ja Helsingi linna psühhiaatriakeskuses.

Samal teemal

12.06.2019
AASTA MÖÖDAS: Kõmmari ootamatu surma taust jääbki selgusetuks?
03.10.2018
GALERII | Kosmikud andsid Kõmmari mälestuseks emotsionaalse kontserdi
25.09.2018
Kosmikud jagasid Kõmmarist emotsionaalset mälestusvideot
17.07.2018
Kosmikute bassimehe surma uurimine jätkub, surmapõhjusest on liikvel mitu versiooni