(Tiina Kõrtsini )

Harju maakohus määras mustkunstnikuna tuntud Jürgen Veberi (pildil) firma ajutiseks pankrotihalduriks Magnus Brauni: nimelt pole firma hüvitanud EASile üle 165 000 euro ja viimane taotleb tema pankrotti. 

Veberi firma JJV Productions OÜ on tagastanud EASile 1682,45 eurot. Tasumata on 165 551,38 eurot, millele lisanduvad intressid ja viivised. EAS on otsustanud algatada pankrotimenetluse ja see on Harju maakohtus arutusel. Kohus nimetas JJV Productions OÜ ajutiseks pankrotihalduriks Magnus Brauni, ütles  EASi kommunikatsioonispetsialist Martin Altraja Õhtulehele. Järgmine kohtuistung  on 5. septembril.

EAS on varem kinnitanud, et otsustas pankrotimenetluse kasuks, sest struktuuritoetuste kui avalike vahendite kasutamisel on oluline teha kõik endast olenev, et saada rikkumise puhul valesti kasutatud vahendid tagasi, märgib ERR.

EAS andis Veberi firmale toetust muu hulgas seoses tema plaaniga alustada tegevust USAs, kuid see ebaõnnestus. Hiljem selgus, et firma dokumentatsioonis esitatud andmed ei vasta tegelikkusele. Seetõttu leidiski EAS, et toetused tuleb tagasi maksta. Nende kinnitusel oli JJV Productions OÜ-lt tagasi nõutud kahe toetuse tagasimaksmise tähtaeg  2016. aasta 4. detsembril ja 2017. aasta 9. aprillil.

Jaga artiklit

14 kommentaari

?
???  /   10:44, 20. juuli 2018
kas tõesti loodab keegi sellest kaunud rahast kas või pennigi veel tagasi saada? Mustkuństniku kübar on ju teatavasti põhjatu ja selle sisust pole kellelgi aimu. Mis sinna kaob, see ongi kadunud.ja ilmun´b sellest välja seal, kus keegi seda aimatagi ei oska.
  /   07:33, 20. juuli 2018
Tinistas EAS-i kellegi kaasabil seestpoolt ilusasti ära. Seda raha näeb riik samapalju, kui Viioli miljoneid.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis