Puigdemont selle aasta aprillis BerliinisFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 19. juuli 2018 19:59
Hispaania kohus võttis tagasi Kataloonia endise presidendi Carles Puigdemonti ja tema viie alluva üle-euroopalise vahistamiskäsu, vahendab BBC.

See ei tähenda süüdistustest loobumist, Hispaaniasse naastes ootaks kõiki kuut kataloonlast endiselt vangistus.

Puigdemont viibib hetkel Saksamaal, mille kohus otsustas varem, et süüdistus mässus ei ole piisav, et teda Hispaaniale välja anda. Küll aga võivad Saksa kohtu hinnangul olla piisavalt tõsised süüdistused avaliku raha väärkasutamises, et kaaluda Puigdemonti väljaandmist. Kohtuotsus mõjutas Saksa-Hispaania suhteid negatiivselt ning Hispaania valitsus süüdistas sakslasi tegevusetuses. Nüüd ei ole Saksamaal enam väljaandmiskohustust.

Eelmise aasta 1. oktoobril toimunud rahvahääletuse Kataloonia piirkonnas, milles rahvas ülekaalukalt iseseisvuse poolt hääletas, kuulutas Hispaania seadusevastaseks.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Kahtluseta 20. juuli 2018 07:11
Hispaania on kolonisaator ja agressor !
Elu on nagu jalgratas — selleks, et tasakaalu hoida, tuleb edasi liikuda. 20. juuli 2018 00:00
Iga väike lapsuke õpib koolis ajalugu, õpib oma rahva ajalugu, aga suureks sirgudes unustanud, kuis terve katalaanide ajalugu koosneb vaid võitlustest oma olemasolu eest, võitlustest tugeva ja suure naabri vastu. Ei ühegi teise rahva ajalugu küündi selleni, pole keegi nii palju põlvede kestel võidelnud ja viletsusi läbi elanud kui just nemad, katalaanid.
Päev, tund tõelist vabadust
kaalub üles terve igaviku kestva vangipõlve.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS